• 5 .Sevilla FC (16 pkt.)
  • 6 .Cádiz CF (15 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (14 pkt.)
  • 8 .Granada CF (14 pkt.)

32. kolejka Primera Division: RCD Espanyol Barcelona - Deportivo Alavés 2-1 (1-0)

13 kwietnia na RCDE Stadium w Cornelli de Llobregat odbył się pojedynek 32. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Espanyolu Barcelona i Alavésu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Espanyolu Barcelona 2-1. Starcie obejrzało 18 143 widzów.

32. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-13 13:00 | Stadion: RCDE Stadium | Widzów: 17522 | Arbiter: I. Villanueva

Zobacz wyniki i tabelę Primera Division

Zespół z Alavés bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała siódme miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Espanyolu Barcelona w 19. minucie spotkania, gdy Adrià Pedrosa strzelił pierwszego gola.

W 47. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Deportivo, Laguardia. W 53. minucie kartką został ukarany Sergi Darder, piłkarz gospodarzy.

Niedługo później Jonathan Calleri wywołał eksplozję radości wśród kibiców Alavésu, zdobywając bramkę w 56. minucie pojedynku. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Zespołowi z Alavés zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Espanyolu Barcelona.

Fernando Pacheco Flores
 19′ Adrià Giner Pedrosa
Rubén Duarte Sánchez38′
21′ Edinaldo Gomes Pereira
Rodrigo Ely
Mario Hermoso Canseco
Víctor Laguardia Cisneros 47′ (samob.) 79′
28′ Roberto José Rosales Altuve
Joaquín Navarro Jiménez
53′ Sergi Darder Moll
Darko Brašanac79′
85′ Óscar Melendo Jiménez
Manuel Alejandro García Sánchez
84′ Marc Roca Junqué
Takashi Inui79′
Víctor Sánchez Mata
Jonathan Rodríguez Menéndez
Borja Iglesias Quintas
Borja González Tomás68′
63′ Lei Wu
Jonathan Calleri  56′
Roberto Jimenez Gago
Antonio Sivera Salvá
85′ Oscar Duarte
Guillermo Alfonso Maripán Loaysa
28′ Javier López Rodríguez
Carlos Martín Vigaray
Esteban Granero
Mubarak Wakaso79′
Alejandro López Moreno
John Guidetti
63′ Sergio García De La Fuente
Diego Alejandro Rolan Silva68′
Javier Puado Díaz
Patrick Twumasi79′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.