31. kolejka Primera Division: Real Valladolid CF - Sevilla Futbol Club 0-2 (0-0)

7 kwietnia na Estadio Municipal José Zorrilla odbyło się starcie 31. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Realu Valladolid i Sevilla FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sevilla FC 2-0. Na stadionie stawiło się 18 023 widzów.

31. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-07 16:15 | Stadion: Estadio Municipal José Zorrilla | Widzów: 18023 | Arbiter: José María Sánchez Martínez
Real Valladolid CF
Sevilla FC
0
2
Roque Mesa 84'
Munir 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków zespół Sevilla FC wygrał dziewięć razy i zanotował sześć porażek oraz 12 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Od 30. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sevilla FC i jedną drużynie przeciwnej.

W 47. minucie sędzia pokazał kartkę Míchelowi z Realu Valladolid. Trener Realu Valladolid postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Míchela i na pole gry wprowadził napastnika Walda Rubia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Moises Delgado, piłkarz gospodarzy. W tej samej minucie w jedenastce Sevilla FC doszło do zmiany. Bryan Gil wszedł za Franca Vázqueza. W 78. minucie Keko został zmieniony przez Enesa Ünala.

Chwilę później trener Sevilla FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Roque Mesa, a murawę opuścił Sergio Gómez. Roque Mesa spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sevilla FC w 84. minucie spotkania, gdy Roque Mesa strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Ever Banega.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 86. minucie, w jedenastce Realu Valladolid za Anuara Tuhamiego wszedł Daniele Verde, a w drużynie Sevilla FC Wissam Ben Yedder zmienił Simona Kjaera. W 89. minucie kartką został ukarany Daniel Carrico, piłkarz Sevilla FC.

Niedługo później Munir wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sevilla FC, strzelając kolejnego gola w drugiej minucie doliczonego czasu meczu pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Bryan Gil.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Daniel Carrico89′
71′ Moises Delgado
Sergio Gomez80′
Francisco Olivas Kiko
Gabriel Iván Mercado
Javier Moyano Lujano
Ever Banega30′
78′ Sergio Gontan Gallardo
Maxime Gonalons
45′ Rubén Alcaraz Jiménez
Pablo Sarabia García
47′ 57′ Miguel Angel Herrero Javaloyas
Franco Damián Vázquez71′
86′ Anuar Mohamed Tuhami
Ibrahim Amadou
57′ Waldo Rubio Martín
Roque Mesa Quevedo80′  84′
78′ Enes Ünal
Marko Rog
86′ Daniele Verde
Bryan Gil Salvatierra71′

Arbiter w pierwszej połowie wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze Sevilla FC obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.