31. kolejka Primera Division: Real Betis Balompié - Villarreal CF 2-1 (1-1)

7 kwietnia na Estadio Benito Villamarín w Sewilli odbyło się starcie 31. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Realu Betis B i Villarreal CF. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Realu Betis B 2-1. Na stadionie zasiadło 28 212 widzów.

31. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-07 20:45 | Stadion: Estadio Benito Villamarín | Widzów: 28212 | Arbiter: J. Estrada Fernández
Real Betis Balompié
Villarreal CF
2
1
G. Lo Celso 11',63'
Ramiro Funes Mori 13'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 meczów jedenastka Villarreal CF wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Giovani Lo Celso wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Betis B , zdobywając bramkę w 11. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Andres Guardado.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Ramiro Mori. Bramka padła po podaniu Cazorli.

W 20. minucie arbiter pokazał kartkę Samuelowi Chukwueze'owi z drużyny gości. W 28. minucie Daniele Bonera zastąpił Santiago Cáseresa. W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Víctora Ruíza z Villarreal CF, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Jeségo z drużyny przeciwnej.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 52. minucie kartką został ukarany Santiago Cáseres, piłkarz gości.

Zawodnicy Realu Betis B w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 63. minucie Giovani Lo Celso po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-1.

Kibice Villarreal CF nie mogli już doczekać się wprowadzenia Carlosa Baccę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Samuel Chukwueze. Chwilę później trener Realu Betis B postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Sanchez Joaquin, a murawę opuścił Canales. W 72. minucie Manu Morlanes został zmieniony przez Gerarda Morena, co miało wzmocnić jedenastkę Villarreal CF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giovaniego Lo Celsa na Juniora Firpa oraz Jeségo na Javiego Garcíę.

W 79. minucie kartkę dostał Zouhair Feddal, piłkarz Realu Betis B. W 89. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W doliczonej trzeciej minucie meczu kartkami zostali ukarani William Carvalho, Tello z Realu Betis B i Mario z drużyny gości.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Daniele Bonera28′
79′ Zouhair Feddal Agharbi
José Ramiro Funes Mori  13′
Emerson Aparecido Leite de Souza Junior
Gaspar Mario90′
Aissa Mandi
Víctor Ruiz35′
 11′, 63′ 73′ Giovani Lo Celso
Santi Cazorla 89′ (k.)
67′ Sergio Canales
Samuel Chimerenka Chukwueze20′ 64′
90′ William Carvalho
Vicente Iborra
Andres Guardado
Manuel Morlanes Ariño72′
45′ 80′ Jesé Rodríguez Ruiz
Alfonso Pedraza Sag
90′ Cristian Tello
Karl Brillant Toko Ekambi
Joel Robles Blázquez
Andrés Eduardo Fernández Moreno
73′ Héctor Junior Firpo Adames
José Castaño Muñoz
80′ Javi Garcia
Xavier Quintillà Guasch
Wilfrid Jaures Kaptoum
Santiago Cáseres28′ 52′
67′ Sanchez Joaquin
Carlos Bacca64′
Diego Lainez Leyva
Gerard Moreno Balaguero72′
Lorenzo Jesús Morón García
Daniel Raba Antolí

Arbiter w pierwszej połowie wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej trzy. Piłkarze Villarreal CF otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.