31. kolejka Primera Division: Getafe Club de Fútbol - Athletic Bilbao 1-0 (0-0)

7 kwietnia na Coliseum Alfonso Pérez odbył się pojedynek 31. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Getafe CF i Athletic Bilbao. Mecz zakończył się zwycięstwem Getafe CF 1-0. Na stadionie stawiło się 11 447 widzów.

31. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-07 14:00 | Stadion: Coliseum Alfonso Pérez | Widzów: 11447 | Arbiter: J. González
Getafe CF
Athletic Bilbao
1
0
Ángel 78'

Było to spotkanie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się czwarty i ósmy zespół Primera Division.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 starć jedenastka Athletic Bilbao wygrała 10 razy i zanotowała siedem porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie arbiter wręczył kartkę Mikel San Jose z drużyny gości.

W 16. minucie za Ibaiego wszedł Susaeta. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Damiána Suáreza, zawodnika Getafe CF. Po chwili trener Getafe CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 39. minucie na plac gry wszedł Portillo, a murawę opuścił Dimitri Foulquier.

W 55. minucie w jedenastce Getafe CF doszło do zmiany. Ángel wszedł za Mathíasa Oliverę. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Ángel z Getafe CF. Była to 60. minuta spotkania.

Trener Athletic Bilbao wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kenana Kodra. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Iñaki Williams.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 62 ataki oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na 12 minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Ángel. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Portillo.

W 79. minucie Iñigo Córdoba został zmieniony przez Aduriza, co miało wzmocnić drużynę Athletic Bilbao. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jorge Molinę na Miquela w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania.

Yuri Berchiche Izeta
39′ Dimitri Foulquier
Óscar de Marcos Arana
Bruno González Cabrera
Íñigo Martínez Berridi
55′ Mathías Olivera Miramontes
Iñigo Córdoba Querejeta79′
32′ Damián Nicolás Suárez Suárez
Mikel San Jose11′
90′ Jorge Molina Vidal
Iñaki Williams Arthuer70′
Leandro Chichizola
Unai Simón Mendibil
90′ Ignasi Miquel i Pons
Mikel Balenziaga Oruesagasti
Sebastian Cristoforo
Unai Núñez Gestoso
Mathieu Flamini
Benat Extebarria
39′ Francisco Portillo Soler
Markel Susaeta Laskurain16′
Hugo Duro Perales
Aritz Aduriz79′
55′  78′ 60′ Ángel Luis Rodríguez Díaz
Kenan Kodro70′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Athletic Bilbao wręczył jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.