• 6 .Real Betis Balompié (39 pkt.)
  • 7 .Villarreal CF (37 pkt.)
  • 8 .Granada CF (33 pkt.)

31. kolejka Primera Division: FC Barcelona - Atletico Madryt 2-0 (0-0)

W pojedynku 31. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 6 kwietnia, jedenastka Barcelony zwyciężyła z Atletico 2-0 (0-0). Mecz na Camp Nou obejrzało 92 453 widzów. "Duma Katalonii" powiększyła przewagę w tabeli do dziewięciu punktów.

Zobacz wyniki i tabelę Primera Division

Było to starcie na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą pierwsza i druga drużyna Primera Division.

Swój zespół poważnie osłabił Diego Costa w 30. minucie, gdy obejrzał czerwoną kartkę, za obrażanie sędziego. Mimo tego Atletico dobrze się broniło, a od czasu do czasu potrafiło zagrozić bramce gospodarzy.

O zwycięstwie Barcelony przesądziła końcówka. "Duma Katalonii" nacierała, ale szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Barcelony dopiero w 85. minucie spotkania, gdy Luis Suarez strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Jordi Alba.

Jedenastka Atletico ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Wynik na 2-0 podwyższył Lionel Messi. To już trzydzieste trzecie trafienie tego piłkarza w sezonie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

31. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-06 20:45 | Stadion: Camp Nou | Widzów: 90774 | Arbiter: Jesús Gil Manzano
Santiago Arias35′
78′ Clément Nicolas Laurent Lenglet
Filipe Luis58′
74′ Gerard Pique
José Gimenez28′
84′ Sergi Roberto
Diego Godin29′
80′ Philippe Coutinho
Rodrigo Hernández Cascante88′
Sergio Busquets
Jorge Resurrecion Merodio Koke
Ivan Rakitić
Thomas Teye Partey27′
63′ Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo
. Saul Niguez71′
 86′ Lionel Messi
Antoine Griezmann
 85′ 86′ Luis Suarez
Da Silva Diego Costa28′
Jasper Cillessen
Antonio Adan Garrido
Jeison Fabián Murillo Cerón
Torres Belen Juanfran88′
84′ Nelson Semedo
Stefan Savić
Samuel Umtiti
Victor Machin Perez Vitolo
80′ Carles Aleña Castillo
Ángel Martín Correa35′
Kevin-Prince Boateng
Nikola Kalinić
63′ Malcom Filipe Silva de Oliveira
Alvaro Morata58′

Jedenastka ”Barcy” zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.