• 6 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (15 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (15 pkt.)

30. kolejka Primera Division: Sevilla Futbol Club - Deportivo Alavés 2-0 (1-0)

W starciu 30. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 4 kwietnia, drużyna Sevilla FC wygrała z Alavésem 2-0 (1-0). Mecz na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán obejrzało 33 212 widzów.

30. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-04 19:30 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Widzów: 33212 | Arbiter: J. Martínez Munuera
Sevilla FC
Deportivo Alavés
2
0
Roque Mesa 41'
Pablo Sarabia 80'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Sevilla FC wygrała aż siedem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko cztery.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 39. minucie kartkę dostał Jesus Navas, zawodnik Sevilla FC.

Trzeba było trochę poczekać, aby Roque Mesa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sevilla FC, strzelając gola w 41. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Pablo Sarabia.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Sergio z drużyny gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sevilla FC.

Między 46. a 67. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 67. minucie za Takashiego Inuiego wszedł Patrick Twumasi.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia wręczył kartkę Ximowi Navarze z Alavésu. W 72. minucie Roque Mesa został zmieniony przez Marka Roga, co miało wzmocnić zespół Sevilla FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomása Pinę na Darka Brašanaca. Trener Alavésu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Johna Guidettiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jonathan Calleri.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sevilla FC w 80. minucie spotkania, gdy Pablo Sarabia zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Wissam Ben Yedder.

W 82. minucie w zespole Sevilla FC doszło do zmiany. André Silva wszedł za Munira. Chwilę później trener Sevilla FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Quincy Promes, a murawę opuścił Franco Vázquez. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Martín Aguirregabiria Padilla
45′ Sergio Escudero
Rubén Duarte Sánchez
Simon Kjaer
Víctor Laguardia Cisneros
39′ Jesus Navas
Joaquín Navarro Jiménez70′
Maxime Gonalons
Takashi Inui67′
 41′ 54′ 72′ Roque Mesa Quevedo
Jonathan Rodríguez Menéndez
 80′ Pablo Sarabia García
Tomás Pina Isla60′ 75′
86′ Franco Damián Vázquez
Mubarak Wakaso46′
82′ Munir El Haddadi
Carlos Martín Vigaray
72′ Marko Rog
Darko Brašanac75′
Bryan Gil Salvatierra
John Guidetti75′
86′ Quincy Anton Promes
Diego Alejandro Rolan Silva
82′ Andre Silva
Patrick Twumasi67′

Drużyna Sevilla FC była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starciu.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Alavésu pokazał cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.