• 5 .Getafe CF (46 pkt.)
  • 6 .Atletico Madryt (45 pkt.)
  • 7 .Valencia CF (42 pkt.)
  • 8 .Villarreal CF (38 pkt.)

30. kolejka Primera Division: Real Sociedad San Sebastián - Real Betis Balompié 2-1 (1-0)

W spotkaniu 30. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 4 kwietnia, zespół Realu Sociedad wygrał z Realem Betis B 2-1 (1-0).

30. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-04-04 21:30 | Stadion: Reale Arena | Widzów: 16417 | Arbiter: D. Medié Jiménez
Canales 56'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 starć jedenastka Realu Betis B wygrała 14 razy i zanotowała 13 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu Sociedad w 17. minucie spotkania, gdy Juanmi strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mikel Oyarzabal.

Między 18. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Realu Betis B i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Realu Sociedad.

Jedenastka gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Canales. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Tello.

W 62. minucie Luca Sangalli został zastąpiony przez Sandra Ramíreza. A trener Realu Betis B wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sancheza Joaquina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Giovani Lo Celso. W 67. minucie Loren Morón został zmieniony przez Jeségo, a za Tello wszedł na boisko Diego Lainez, co miało wzmocnić zespół Realu Betis B. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ahiena Muñoza na Theo Hernándeza oraz Williana Joségo na Andera Barrenetxeę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Realu Sociedad przyniosły efekt bramkowy. W 83. minucie wynik ustalił Mikel Oyarzabal. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Juanmi.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Antonio Barragan43′
24′ Diego Javier Llorente Ríos
Sidnei Rechel da Silva Júnior
76′ Aihen Muñoz Capellán
Zouhair Feddal
52′ Joseba Zaldúa Bengoetxea
Aissa Mandi
Mikel Merino Zazón
Sergio Canales  56′
62′ Luca Sangalli Fuentes
William Carvalho
Igor Zubeldía Elorza
Andres Guardado18′
 83′ Mikel Oyarzabal Ugarte
Giovani Lo Celso19′ 67′
81′ Willian José da Silva
Lorenzo Jesús Morón García67′
 17′ Juan Miguel Jiménez López
Cristian Tello77′
Miquel Angel Moya
Joel Robles Blázquez
76′ Theo Bernard François Hernández
Marc Bartra
Hector Moreno
Emerson Aparecido Leite de Souza Junior
Rubén Pardo Gutiérrez
Wilfrid Jaures Kaptoum
81′ Ander Barrenetxea Muguruza
Sanchez Joaquin67′
Jon Bautista Orgilles
Diego Lainez Leyva77′
62′ Sandro Ramirez