23. kolejka Primera Division: Real Madryt pokonał Villarreal CF 4-2 i został liderem

Real Madryt pokonał Villarreal CF 4-2 w meczu 23. kolejki Primera Division. "Królewscy" zmienili na prowadzeniu w tabeli piłkarzy Atletico Madryt, którzy sensacyjnie przegrali z Almerią 0-2.

Wyniki, strzelcy bramek, tabela i terminarz Primera Division

Pierwszego gola dla Realu zdobył już w siódmej minucie Walijczyk Gareth Bale, którego zabrakło z powodu urazu w pierwszym półfinałowym spotkaniu Pucharu Hiszpanii przeciwko mniej utytułowanym piłkarzom z Madrytu (3-0).

Na 2-0 podwyższył w 25. minucie Francuz Karim Benzema, ale na przerwę piłkarze schodzili przy stanie 2-1, bowiem kilka minut przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Mario.

W 64. minucie Real odzyskał dwubramkowe prowadzenie po akcji wykończonej przez Jese Rodrigueza, ale chwilę później precyzyjnym strzałem popisał się Meksykanin Giovani dos Santos i było 3-2.

Ostatnie słowo należało jednak do "Królewskich" - kwadrans przed końcem spotkania wynik ustalił Benzema.

Był to 13. z rzędu ligowy mecz Realu bez porażki. Po raz ostatni przegrał w lidze 26 października 2013 roku na Camp Nou w Barcelonie (1-2).

Choć aktualni wicemistrzowie Hiszpanii dopisali do swojego dorobku trzy punkty i mają ich w sumie 57, mogą mówić o dużym pechu. Już w pierwszej połowie boisko musiał opuścić z powodu kontuzji pleców Brazylijczyk Marcelo. Zastąpił go w 18. minucie Fabio Coentrao.

Portugalczyk również nie dograł spotkania do końca, bowiem w ostatnich minutach pierwszej części gry nabawił się urazu lewej nogi. Nie wyszedł już na plac gry w drugiej połowie - zamiast niego grał Alvaro Arbeloa.

Piłkarze Atletico Madryt niespodziewanie przegrali z Almerią 0-2. Oba gole dla gospodarzy strzelił Verza. Pierwszego w 80. minucie, a drugiego sześć minut później z rzutu karnego, zresztą niesłusznie podyktowanego.

W tej sytuacji arbiter uznał, że Daniel Aranzubia faulował rywala próbując naprawić swój błąd i nie tylko podyktował "jedenastkę", ale jeszcze ukarał bramkarza gości czerwoną kartką. W bramce stanął Gabi, ale nie miał szans po strzale Verzy w okienko.

We wcześniejszych spotkaniach Rayo Vallecano pokonało 4-1 Malagę, a piłkarze Valencii odnieśli najwyższe w tym sezonie zwycięstwo, gromiąc 5-0 zamykający tabelę Betis Sewilla.

Real Madryt - Villarreal CF 4-2 (2-1)