• 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (14 pkt.)

Zwycięstwo Arsenalu. Świetne interwencje Szczęsnego

Arsenal Londyn pokonał Sunderland AFC 1-0 w wyjazdowym meczu 26. kolejki Premier League. Bardzo dobry mecz w bramce "Kanonierów" rozegrał Wojciech Szczęsny.

Arsenal dominował na boisku w pierwszej połowie, a prowadzenie objął po strzale Santiego Cazorli w 36. minucie. Okazje na podwyższenie wyniku mieli także m.in. Aaron Ramsey, Oliver Giroud i Theo Walcott, jednak albo pudłowali, albo bronił Simon Mignolet.

Goście od 62. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Carl Jenkinson.

Dwanaście minut później Theo Walcott trafił w słupek. Później serię znakomitych okazji mieli gospodarze, ale fantastycznie bronił Szczęsny.

W innym meczu Chelsea Londyn wysoko pokonała Wigan 4-1 po dwóch spotkaniach bez zwycięstwa. Prowadzenie dał jej Ramires w 23. minucie. W drugiej części kolejne bramki dołożyli Eden Hazard, Frank Lampard i Marko Marin. Honorowe trafienie dla rywali uzyskał Shaun Maloney.

Chelsea zajmuje trzecie miejsce w tabeli i traci 13 punktów do Manchesteru United, który w niedzielę podejmuje Everton. Czwarty jest Tottenham Hotspur, dla którego dwie bramki w meczu z Newcastle United strzelił walijski skrzydłowy Gareth Bale. "Koguty" wygrały 2-1.

Premier League: Wyniki, strzelcy, tabela