• 6 .Manchester United (24 pkt.)
  • 7 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)

Wpadka Chelsea, Liverpool gromi. 90 minut Boruca

Sensacja w 11. kolejce Premier League! Nawet "lewy" rzut karny nie pomógł Chelsea Londyn w pokonaniu na Stamford Bridge ekipy West Bromwich Albion. Niesprawiedliwie podyktowana "jedenastka" pozwoliła gospodarzom wyrównać na 2-2. W innych meczach Artur Boruc rozegrał 90 minut, a jego Southampton rozbił Hull 4-1, z kolei Liverpool rozgromił 4-0 Fulham.

Premier League - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Steven Reid w ostatnich sekundach meczu popchnął barkiem Ramiresa i ten upadł jak rażony piorunem w polu karnym. Sędzia Lee Praubert nie miał wątpliwości - londyńczykom należy się karny!

Protesty na nic się zdały, posypały się kartki dla piłkarzy West Bromwich. Edin Hazard zmylił bramkarza Boaza Myhilla i z rzutu karnego wyrównał, ratując Chelsea przed pierwszą porażką u siebie z West Bromwich.

Gdy tuż przed przerwą Mygilla pokonał Samuel Eto’o, zanosiło się na mecz bez historii i spokojną wygraną "The Blues". Ale w drugiej połowie sposób na Petra Czecha znaleźli Shane Long (60. Minuta) i Stephane Sessegnon osiem minut później.

Chelsea grała beznadziejnie do tego stopnia, że ostatnie sekundy meczu Jose Mourinho oglądał z wejścia do tunelu, by jak najszybciej w nim zniknąć, gdy tylko przebrzmi gwizdek sędziego. Zanim zabrzmiał ten oznaczający koniec meczu, odezwał się fałszywy dźwięk oznaczający rzut karny, który częściowo uratował honor londyńczyków.