• 6 .Liverpool FC (52 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (49 pkt.)
  • 8 .Everton (48 pkt.)

Wolverhampton Wanderers - West Ham United 2-3 w 30. kolejce Premier League

Wolverhampton Wanderers przegrał z West Ham United 2-3 w 30. kolejce Premier League. W zespole gości cały mecz zaliczył Łukasz Fabiański. "Młoty" awansowały do czołowej czwórki tabeli!

J. Bowen 38'

W jesiennym starciu obu drużyn West Ham zdeklasował rywali, triumfując na własnym obiekcie 4-0. Nie tylko dlatego pozostawał faworytem dzisiejszego spotkania. Ekipa "Wilków" smaku zwycięstwa nie zaznała od 19 lutego.

Od samego początku piłkarze West Ham przystąpili do szturmu. Już w 4. minucie po strzale Michaiła Antonio piłka trafiła w słupek. A chwilę później wynik spotkania otworzył Jesse Lingard - przebiegł z piłką pół boiska, minął trzech rywali i z pola karnego oddał uderzenie, po którym Rui Patricio był bezradny.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Jeszcze przed upływem kwadransa portugalski golkiper skapitulował po raz drugi - tym razem za sprawą Pablo Fornalsa. Hiszpan uderzył bez przyjęcia sprzed pola bramkowego i zrobiło się 0-2.

Gdy trzecią bramkę dla gości zdobył Jarrod Bowen - wprowadzony z ławki za kontuzjowanego Michaiła Antonio - wydawało się, że losy spotkania są rozstrzygnięte. Tymczasem tuż przed przerwą strzałem głową Łukasza Fabiańskiego pokonał Leander Dendoncker.

Łukasz Fabiański kapituluje po raz drugi

Po godzinie gry do siatki gospodarzy trafił Tomasz Souczek, ale arbiter gola nie uznał, słusznie dopatrując się u Czecha zagrania ręką. Ta sytuacja nieco rozluźniła londyńczyków i niebawem dali się zaskoczyć po raz kolejny. Po precyzyjnym strzale z ostrego kąta Fabio Silvy było już tylko 2-3.

Jak się okazało, był to ostatni gol w tym meczu. Dzięki kompletowi punktów "Młoty" wskoczyły na czwartą lokatę w tabeli - premiowaną startem w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Wolverhampton - West Ham 2-3 (1-3)

Bramki: 0-1 Lingard (6.), 0-2 Fornals (14.), 0-3 Bowen (38.), 1-3 Dendoncker (44.), 2-3 Fabio Silva (68.)

Issa Diop10′
90′ Rayan Aït Nouri
Aaron Cresswell
 44′ Leander Dendoncker
Tomáš Souček90′
Pedro Lomba Neto
Pablo Fornals Malla  14′ 78′
Adama Traoré Diarra
Arthur Masuaku67′
85′ Rúben Diogo da Silva Neves
Mark Noble
46′ Daniel Castelo Podence
Jesse Lingard  6′ 90′
72′ Willian José da Silva
Michail Antonio36′
John Ruddy
David Edward Martin
90′ Ki-Jana Hoever
Benjamin Johnson67′
72′ Vítor Machado Ferreira
Mohamed Saïd Benrahma78′
Owen Otasowie
Jarrod Bowen36′  38′
46′  68′ Fábio Daniel Soares Silva