• 5 .Everton (46 pkt.)
  • 6 .West Ham United FC (45 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (42 pkt.)

Wolverhampton Wanderers - West Bromwich Albion 2-3 w 19. kolejce Premier League. 69 minut Kamila Grosickiego

Kamil Grosicki rozegrał 69 minut w meczu 19. kolejki Premier League, a jego West Bromwich Albion pokonał Wolverhampton Wanderers 3-2. Jego zespół nadal jest w strefie spadkowej.

S. Ajayi 52'

Grosicki zagrał od początku w Premier League pierwszy raz od 21 maja 2017 roku. Występował wtedy w Hull City, a jego zespół przegrał z Tottenhamem 1-7, a "Grosik" zszedł w przewie. Teraz zagrał dłużej i pokazał się z dobrej strony, choć nie brał udziału w akcjach bramkowych.

W ósmej minucie wynik otworzył Matheus Pereira. Brazylijczyk wykorzystał rzut karny.

Po pół godzinie gry asystę mógł mieć Grosicki. Dobrze zgrywał głową do Calluma Robinsona, ale Irlandczyk trafił w bramkarza.

Po słabym początku inicjatywę przejęli gospodarze. W 38. minucie bramkę zdobył Fabio Silva, a pięć minut później wynik podwyższył Willy Boly i "Wilki" do przerwy prowadziły.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Na drugą połowę goście wyszli bardzo zmobilizowani. Wyrównali już w 52. minucie po trafieniu Semiego Ajayiego.

Zwycięską bramkę dla podopiecznych Sam Allardyce'a zdobył Pereira. W 69. minucie ponownie wykorzystał rzut karny i jego zespół sięgnął po trzy punkty

West Bromwich jednak nadal jest w strefie spadkowej. Zajmuje 19. miejsce i z 11 "oczkami" na koncie.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Dara O'Shea
 43′ Willy Boly
Oluwasemilogo Adesewo Ibidapo Ajayi  52′ 36′
64′ Conor Coady
Kyle Bartley
Romain Saïss
Kieran Gibbs
73′ Leander Dendoncker
Jake Livermore
79′ Joao Moutinho
Robert Snodgrass
60′ Rúben Diogo da Silva Neves
Kamil Grosicki69′
Adama Traoré Diarra
Romaine Theodore Sawyers
 38′ 90′ Fábio Daniel Soares Silva
Matheus Fellipe Costa Pereira  8′ (k.), 56′ (k.) 82′
Pedro Lomba Neto
Callum Robinson
John Ruddy
Andrew Lonergan
64′ Rayan Aït Nouri
Darnell Furlong82′
Ki-Jana Hoever
Branislav Ivanović
Maximilian Kilman
Cedric Kipre
60′ Morgan Gibbs-White