• 6 .Everton (10 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (9 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (8 pkt.)

Wolverhampton Wanderers - Liverpool FC 0-1 w 28. kolejce Premier League

Wolverhampton Wanderers przegrał 0-1 z Liverpoolem na zamknięcie 28. kolejki Premier League. Jedyną bramkę spotkania zdobył w doliczonym czasie pierwszej połowy Diogo Jota. Groźnie wyglądającej kontuzji doznał bramkarz gospodarzy, Rui Patricio.

Diogo Jota 45'

W ostatnich tygodniach podopieczni Juergena Kloppa fundują swoim fanom prawdziwą huśtawkę nastrojów. Zaliczyli wstydliwą passę sześciu porażek na własnym obiekcie, by jednocześnie awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów po wygranym dwumeczu (4-0) z RB Lipsk. Dzisiaj byli faworytem... mocno naciąganym.

Na korzyść "The Reds" w dzisiejszym spotkaniu przemawiała najnowsza historia konfrontacji obu zespołów. W lidze "Wilki" przegrały osiem poprzednich potyczek z Liverpoolem. Po raz ostatni swą wyższość wykazały w grudniu 2010 roku.

Pierwszy celny strzał oddali gospodarze. W 5. minucie Nelson Semedo bez problemu "nawinął" w polu karnym Andrew Robertsona i uderzył po ziemi w światło bramki. Na posterunku był jednak Alisson Becker.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Później z boiska długo wiało przeraźliwą nudą. Goście uaktywnili się dopiero krótko przed przerwą. Piłka po strzale "szczupakiem" Sadio Mane przeleciała jeszcze obok słupka. Ale w drugiej minucie doliczonego czasu gry było już 0-1. Szybka akcja na jeden kontakt w wykonaniu tercetu Mohamed Salah - Mane - Diogo Jota i po uderzeniu tego ostatniego z 10 metrów piłka znalazła się w siatce Wolverhampton.

Mimo prowadzenie menedżer "The Reds" nie był zadowolony z gry swojego zespołu. W 67. minucie dokonał podwójnej zmiany. Na murawie pojawili się Naby Keita i James Milner. Nie przełożyło się to jednak na większą skuteczność poczynań ofensywnych gości.

Rui Patricio kontuzjowany

W 87. minucie Salah trafił wprawdzie do bramki, ale arbiter słusznie gola nie uznał, odgwizdując pozycję spaloną. W tej sytuacji groźnie wyglądającej kontuzji doznał golkiper "Wolves", Rui Patricio. Został zniesiony z boiska na noszach. Incydent ten spowodował długą, blisko 10-minutową przerwę w grze.

Po jej wznowieniu gospodarzenie nie zdołali już skarcić obrońców tytułu. Tym sposobem Liverpool zgarnął komplet punktów - dopiero drugi raz w ośmiu ostatnich kolejkach. Pozostałe potyczki kończył porażką.

Wolverhampton Wanderers - Liverpool FC 0-1 (0-1)

José
90′ Rui Patricio
Alisson Becker
52′ Romain Saïss
Trent Alexander-Arnold
Willy-Arnaud Zobo Boly
Nathaniel Phillips
Conor Coady
Ozan Muhammed Kabak
37′ 76′ Rúben Diogo da Silva Neves
Andrew Robertson
84′ Nelson Semedo
Diogo José Teixeira da Silva  45′ 82′
70′ Willian José da Silva
Sadio Mané
90′ John Ruddy
Adrián San Miguel del Castillo
76′ Leander Dendoncker
Curtis Jones
84′ Morgan Gibbs-White
Naby Deco Keita67′
Vítor Machado Ferreira
James Milner67′
70′ Fábio Daniel Soares Silva