• 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Wolverhampton Wanderers - Leeds United 1-0 w 25. kolejce Premier League

Wolverhampton Wanderers pokonał 1-0 Leeds United na inaugurację 25. kolejki Premier League. Jedyna bramka to autorskie "dzieło" bramkarza Illana Mesliera. W zespole gości 81 minut rozegrał Mateusz Klich.

I. Meslier 64' (samob.)

Długo wydawało się, że Illan Meslier będzie bohaterem tego spotkania. Bramkarz Leeds popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami, by w ostatecznym rozrachunku... znaleźć się na liście strzelców. To jemu przypisano gola, który zadecydował o porażce "Pawi".

Trudno jednak mieć do 20-letniego Francuza pretensje. W 64. minucie "bombę" zza pola karnego posłał na jego bramkę Adam Traore. Piłka najpierw odbiła się od poprzeczki, następnie w upadającego na murawę golkipera i dopiero wtedy znalazła drogę do siatki.

Zawodnik wykupiony ostatniego lata z Lorient za 6,5 mln euro jest podstawowym bramkarzem teamu Macelo Bielsy. Z 23 spotkań w tym sezonie czyste konto zachował jedynie w siedmiu. W piątek zaliczył najbardziej pechowy występ, od kiedy przybył na Wyspy Brytyjskie przed dwoma laty (przez rok grał w Leeds na wypożyczeniu).

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Mateusz Klich przebywał na murawie do 81. minuty. W ekipie przyjezdnych ponownie został ustawiony na pozycji ofensywnego pomocnika. W 28. minucie bliski był otwarcia wyniku spotkania. Po jego uderzeniu piłka trafiła jednak w słupek.

Niespełna kwadrans przed końcowym gwizdkiem futbolówka wpadła do bramki Wolverhampton, ale arbiter - po analizie VAR - słusznie dopatrzył się w tej akcji pozycji spalonej.

W tabeli oba zespoły nadal plasują się w połowie stawki. Właśnie zamieniły się miejscami. "Wilki" przed tym spotkaniem traciły do Leeds dwa punkty. Dzięki wygranej awansowały z 12. na 11. lokatę.

Wolverhampton Wanderers - Leeds Utd 1-0 (0-0)

Raphael Dias Belloli
60′ Jonathan Castro Otto
Jamie Shackleton66′
Joao Moutinho
Jack Harrison81′
90′ Pedro Lomba Neto
Mateusz Klich81′
87′ Willian José da Silva
Tyler Roberts
Adama Traoré Diarra
Patrick Bamford
John Ruddy
Francisco Casilla Cortés
82′ Rayan Aït Nouri
Leif Davis
Ki-Jana Hoever
Diego Javier Llorente Ríos
Maximilian Kilman
Jack Jenkins
60′ 82′ Fernando Marçal de Oliveira
. Helder Costa81′
87′ Fábio Daniel Soares Silva