Wolverhampton Wanderers Football Club - Fulham Football Club 0-0. Liga - 2. kolejka

W starciu 2. kolejki Premier League, które rozegrane zostało 13 sierpnia, jedenastka Wolverhampton zremisowała z Fulhamem 0-0. Mecz na Molineux Stadium obejrzało 31 178 widzów.

W  starciu 2. kolejki  Premier League, które rozegrane zostało 13 sierpnia, jedenastka Wolverhampton zremisowała  z Fulhamem  0-0. Mecz na Molineux Stadium obejrzało 31 178 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Wolverhampton wygrała aż dziewięć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 17. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Wolverhampton i jedną drużynie przeciwnej.

W 50. minucie arbiter pokazał kartkę Harrisonowi Reedowi, piłkarzowi Fulhamu. W 57. minucie w drużynie Wolverhampton doszło do zmiany. Goncalo Guedes wszedł za Hwang Hee-Chana.

W 78. minucie Pedro Neto został zmieniony przez Adamę Traorego. W 79. minucie w jedenastce Wolverhampton doszło do zmiany. Nelson Semedo wszedł za Jonny'ego Ottę. W 81. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Aleksandar Mitrovic spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Fulhamu.

Trener Fulhamu postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Neeskensa Kebano i na pole gry wprowadził napastnika Jaya Stansfielda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej piątej minucie spotkania, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Aleksandarowi Mitrovicowi i Morganowi Gibbsowi-White'owi.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Wolverhampton, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze Fulhamu dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Drużyna Wolverhampton w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Fulhamu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.