• 5 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Wolverhampton Wanderers FC - Burnley FC 0-4 (0-3). Liga angielska - 33. kolejka Premier League

W spotkaniu 33. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 25 kwietnia, zespół Wolverhampton przegrał wysoko z Burnley FC 0-4 (0-3). Pojedynek odbył się na Molineux Stadium.

A. Westwood 85'

Jedenastka Burnley FC (”The Clarets”) przed meczem zajmowała 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 57 meczów zespół Wolverhampton (”Wilki”) wygrał 22 razy i zanotował 16 porażek oraz 19 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Chris Wood wywołał eksplozję radości wśród kibiców Burnley FC, zdobywając bramkę w 15. minucie pojedynku. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Matthew Lowtona.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Burnley FC w 21. minucie spotkania, gdy Chris Wood strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Dwight McNeil.

Między 39. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 44. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Chris Wood z ”The Clarets”. Przy zdobyciu bramki ponownie pomógł Dwight McNeil.

W 58. minucie Nélson Semedo zastąpił Fábia Silvę. Niedługo później trener ”Wilków” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Vitinha, a murawę opuścił Rúben Neves.

W tej samej minucie w jedenastce ”Wilków” doszło do zmiany. Morgan Gibbs-White wszedł za Daniela Podence'a. A kibice ”The Clarets” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jaya Rodrigueza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Matěj Vydra. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić czwartą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Burnley FC w 85. minucie spotkania, gdy Ashley Westwood strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zanotował Chris Wood.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.

Ben Mee
69′ Rúben Diogo da Silva Neves
Charlie Taylor
58′ Nelson Semedo
Josh Brownhill
Rayan Aït Nouri
Ashley Westwood  85′
Leander Dendoncker
Jack Cork
69′ Daniel Castelo Podence
Dwight McNeil
39′ Adama Traoré Diarra
Jimmy Dunne
69′ Morgan Gibbs-White
Erik Pieters
69′ Vítor Machado Ferreira
Johann Berg Guðmunds­son
Owen Otasowie
Dale Stephens
Theo Corbeanu
Ashley Luke Barnes
58′ Fábio Daniel Soares Silva
Jay Rodriguez73′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Wolverhampton w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał jednej zmiany.