• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Wolverhampton Wanderers FC - Burnley FC 0-0. Liga angielska - 14. kolejka Premier League

W meczu 14. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 1 grudnia, drużyna Wolverhampton zremisowała z Burnley FC 0-0. Mecz na Molineux Stadium obejrzało 30 328 widzów.

14. kolejka Anglia - Premier League
2021-12-01 20:30 | Stadion: Molineux Stadium | Widzów: 30328 | Arbiter: John Brooks
Wolverhampton Wanderers FC
Burnley FC
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Burnley FC (”The Clarets”) plącze się na dole tabeli zajmując 18. pozycję, za to drużyna Wolverhampton (”Wilki”) zajmując szóste miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 58 starć jedenastka Wolverhampton wygrała 22 razy i zanotowała 17 porażek oraz 19 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 18. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”The Clarets” i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Burnley FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Jay Rodriguez, a murawę opuścił Christopher Wood. W 64. minucie kartkę otrzymał Jay Rodriguez z Burnley FC.

W 72. minucie za Johanna Berga wszedł Matěj Vydra. Trener ”Wilków” postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Hwang Hee-Chana i na pole gry wprowadził napastnika Trincao. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastki wciąż miały problemy ze skutecznością. Na pięć minut przed zakończeniem starcia w zespole Burnley FC doszło do zmiany. Aaron Lennon wszedł za Gnaly'ego Corneta.

W 86. minucie kartką został ukarany Maximilian Kilman, zawodnik gospodarzy.

Nick Pope
86′ Maximilian Kilman
Christopher Grant Wood59′
17′ 84′ Hee-Chan Hwang
Bobby Thomas
84′ Francisco António Machado Mota Castro Trincao
Aaron Lennon85′
Fábio Daniel Soares Silva
Jay Rodriguez59′ 64′

Matěj Vydra72′

Przewaga jedenastki Wolverhampton w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Burnley FC, a w drugiej jedną. Zawodnicy gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna Wolverhampton w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.