• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (33 pkt.)
  • 6 .Everton (32 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (32 pkt.)
  • 8 .Chelsea Londyn (29 pkt.)

Wolverhampton - Tottenham Londyn 1-1 (0-1). Liga angielska - 15. kolejka Premier League

W pojedynku 15. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 27 grudnia, drużyna Wolverhampton zremisowała z Tottenhamem Londyn 1-1 (0-1). Starcie odbyło się na Molineux Stadium.

T. Ndombèlé 1'

Jedenastka Tottenhamu Londyn (”Koguty”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała szóstą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 74 razy. Zespół Tottenhamu Londyn wygrał aż 36 razy, zremisował 15, a przegrał tylko 23.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Tanguy Ndombèlé wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tottenhamu Londyn, strzelając gola w pierwszej minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Ben Davies.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Harry'emu Winksowi z zespołu gości. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Tottenhamu Londyn.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Wolverhampton: Danielowi Podence'owi w 46. i Conorowi Coademu w 58. minucie. W 63. minucie Reguilón został zmieniony przez Stevena Bergwijna.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Wilki: Fernandowi Marçalowi w 68. i Nélsonowi Semedowi w 70. minucie. W tej samej minucie w drużynie Tottenhamu Londyn doszło do zmiany. Moussa Sissoko wszedł za Tanguy'ego Ndombèlégo. Chwilę później trener Wolverhampton postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Fernanda Marçala. Na boisko wszedł Rayan Aït, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 83. minucie João Moutinho został zmieniony przez Ebeguowena Otasowiego, co miało wzmocnić zespół Wolverhampton. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Son Heung-Mina na Erika Lamelę.

Mimo że drużyna Wolverhampton nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 75 ataków oddała tylko siedem celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Romain Saïss. Przy strzeleniu gola pomagał Pedro Neto.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania w jedenastce ”Wilków” doszło do zmiany. Vitinha wszedł za Daniela Podence'a. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Hugo Lloris
70′ Nelson Semedo
Davinson Sánchez Mina
58′ Conor Coady
Ben Davies
 86′ Romain Saïss
Eric Dier
68′ 75′ Fernando Marçal de Oliveira
Sergio Reguilón Rodríguez63′
83′ Joao Moutinho
Tanguy Ndombèlé Alvaro  1′ 70′
46′ 90′ Daniel Castelo Podence
Harry Kane
Fábio Daniel Soares Silva
Heung-min Son84′
John Ruddy
Joe Hart
75′ Rayan Aït Nouri
Japhet Tanganga
90′ Vítor Machado Ferreira
Dele Alli
83′ Ebeguowen Otasowie
Erik Lamela84′
Taylor Perry
Moussa Sissoko70′
Theo Corbeanu
Steven Bergwijn63′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.