• 5 .Liverpool FC (60 pkt.)
  • 6 .West Ham United FC (58 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (56 pkt.)
  • 8 .Everton (56 pkt.)

Wolverhampton - Sheffield United 1-0 (0-0). Liga angielska - 32. kolejka Premier League

W spotkaniu 32. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 17 kwietnia, jedenastka Wolverhampton wygrała z Sheffield United 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Molineux Stadium.

Willian José 60'

Zespół Sheffield United (”Szable”) przed meczem zajmował 20. pozycję w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 49 starć drużyna Wolverhampton (”Wilki”) wygrała 18 razy i zanotowała 15 porażek oraz 16 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Rhian Brewster z Sheffield United. Była to 36. minuta meczu.

Jedyną bramkę meczu dla Wolverhampton zdobył Willian José w 60. minucie. Asystę zanotował Adama Traoré.

W 71. minucie arbiter przyznał kartkę Danielowi Podence'owi z zespołu gospodarzy. W 72. minucie za Daniela Podence'a wszedł Vitinha. Trener Sheffield United postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Bena Osborna i na pole gry wprowadził napastnika Lysa Mousseta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w zespole ”Szabl” doszło do zmiany. Oliver Burke wszedł za Rhiana Brewstera. Chwilę później trener ”Wilków” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Fábio Silva, a murawę opuścił Willian José. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Enda Stevens, piłkarz gości.

W 83. minucie w drużynie Sheffield United doszło do zmiany. Jayden Bogle wszedł za Ethana Ampadu.

Ben Osborn75′
71′ 72′ Daniel Castelo Podence
Rhian Brewster36′ 75′
Rayan Aït Nouri
John Fleck
Joao Moutinho
Enda Stevens82′
 60′ 77′ Willian José da Silva
Max Lowe
72′ Vítor Machado Ferreira
Zak Brunt
Owen Otasowie
Oliver Burke75′
Theo Corbeanu
John Lundstram
77′ Fábio Daniel Soares Silva
Lys Mousset75′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę ”Wilkom”, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Zespół Wolverhampton w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.