• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Wolverhampton - Liverpool FC 0-1 (0-0). Liga angielska - 15. kolejka Premier League

W pojedynku 15. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 4 grudnia, zespół Wolverhampton przegrał z Liverpool FC 0-1 (0-0). Mecz na Molineux Stadium obejrzało 30 729 widzów.

15. kolejka Anglia - Premier League
2021-12-04 16:00 | Stadion: Molineux Stadium | Widzów: 30729 | Arbiter: Chris Kavanagh
Wolverhampton Wanderers FC
Liverpool FC
0
1
D. Origi 90'

Drużyna Liverpool FC (”The Reds”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 88 razy. Drużyna ”The Reds” wygrała aż 47 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko 27.

Zespół Wolverhampton (”Wilki”) od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Leandrowi Dendonckerowi z jedenastki gospodarzy. Była to 26. minuta starcia.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom The Reds: Fabinhowi w 62. i Andrewowi Robertsonowi w 66. minucie. Trener ”The Reds” postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Jordana Hendersona i na pole gry wprowadził napastnika Divocka Origiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastki zdołały strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 79. minucie Hwang Hee-Chan został zmieniony przez João Moutinha. W 82. minucie w drużynie Liverpool FC doszło do zmiany. Alex Oxlade-Chamberlain wszedł za Dioga Jotę. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Raul Jimenez, zawodnik Wolverhampton.

Chwilę później trener ”Wilków” postanowił wzmocnić linię napadu i w 89. minucie zastąpił zmęczonego Adamę Traorégo. Na boisko wszedł Trincao, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W doliczonej drugiej minucie starcia w jedenastce Wolverhampton doszło do zmiany. Ki-Jana Hoever wszedł za Rayana Aïta.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Reds” w 90. minucie spotkania, gdy Divock Origi strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Mohamed Salah.

Cztery minuty później w drużynie Liverpool FC doszło do zmiany. James Milner wszedł za Mohameda Salaha.

Jordan Henderson68′
90′ Rayan Aït Nouri
Alcantara Thiago
26′ Leander Dendoncker
Tavares Fabinho62′
89′ Adama Traoré Diarra
Mohamed Salah90′
88′ Raul Jimenez
Diogo José Teixeira da Silva82′
79′ Hee-Chan Hwang
Sadio Mané
John Ruddy
Caoimhin Kelleher
Hugo Bueno López
Ibrahima Konaté
90′ Ki-Jana Delano Hoever
James Milner90′
79′ Joao Moutinho
Alex Oxlade-Chamberlain82′
89′ Francisco António Machado Mota Castro Trincao
Takumi Minamino
Fábio Daniel Soares Silva
Divock Origi68′  90′

Jedenastka Liverpool FC była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.