• 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Wolverhampton - Leicester City 0-0. Liga angielska - 23. kolejka Premier League

W meczu 23. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 7 lutego, jedenastka Wolverhampton zremisowała z Leicester City 0-0. Starcie odbyło się na Molineux Stadium.

23. kolejka Anglia - Premier League
2021-02-07 15:00 | Stadion: Molineux Stadium | Arbiter: Martin Atkinson
Wolverhampton Wanderers FC
Leicester City
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Wolverhampton (”Wilki”) plącze się na dole tabeli zajmując 14. miejsce, za to zespół Leicester City (”Lisy”) zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 55 pojedynków jedenastka ”Lis” wygrała 20 razy i zanotowała 18 porażek oraz 17 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 32. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jonathana Evansa z Leicester City, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Rúbena Nevesa z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zespół ”Wilków” rozpoczął w zmienionym składzie, za Jonnego Castro wszedł Ki-Jana Hoever. W 54. minucie sędzia ukarał kartką Caglara Soyuncu, zawodnika Leicester City.

W 61. minucie za Kelechiego Iheanacho wszedł Jamie Vardy. W tej samej minucie trener Wolverhampton postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Fábio Silva, a murawę opuścił Willian José. A kibice Leicester City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marca Albrightona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ayoze Pérez.

W 62. minucie kartkę obejrzał James Maddison z ”Lis”. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w zespole Wolverhampton doszło do zmiany. Morgan Gibbs-White wszedł za Pedro Neta.

Caglar Soyuncu54′
45′ Rúben Diogo da Silva Neves
James Justin
Nelson Semedo
Youri Tielemans
46′ Jonathan Castro Otto
Ayoze Pérez Gutiérrez61′
Joao Moutinho
Harvey Lewis Barnes
Adama Traoré Diarra
Hamza Choudhury
61′ Willian José da Silva
James Maddison62′
88′ Pedro Lomba Neto
Kelechi Promise Iheanacho61′
John Ruddy
Danny Ward
46′ Ki-Jana Hoever
Daniel Amartey
Nigel Lonwijk
Vontae Daley-Campbell
Lewis Richards
Christian Fuchs
88′ Morgan Gibbs-White
Cengiz Ünder
61′ Fábio Daniel Soares Silva
Jamie Vardy61′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. ”Wilki” dostały w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Leicester City w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.