• 5 .Chelsea Londyn (43 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (40 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (36 pkt.)

Wolverhampton - Leeds United 1-0 (0-0). Liga angielska - 25. kolejka Premier League

19 lutego na Molineux Stadium odbyło się starcie 25. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Wolverhampton i Leeds United. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Wolverhampton 1-0.

I. Meslier 64' (samob.)

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Leeds United (”Pawie”) zajmowała 11., natomiast zespół Wolverhampton (”Wilki”) - 12. pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 57 spotkań drużyna ”Pawii” wygrała 23 razy i zanotowała 22 porażki oraz 12 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 60. minucie Jonny Castro został zastąpiony przez Fernanda Marçala.

W 64. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Leeds United Illan Meslier. Kibice Leeds United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pabla Hernándeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Jamie Shackleton.

W 81. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Ezgjan Alioski, Hélder Costa, a na ich miejsce weszli Mateusz Klich, Jack Harrison. Chwilę później trener ”Wilków” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Fernanda Marçala. Na boisko wszedł Rayan Aït, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Wolverhampton doszło do zmiany. Fábio Silva wszedł za Williana Joségo.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Pedro Neto z jedenastki gospodarzy.

Raphael Dias Belloli
60′ Jonathan Castro Otto
Jamie Shackleton66′
Joao Moutinho
Jack Harrison81′
90′ Pedro Lomba Neto
Mateusz Klich81′
87′ Willian José da Silva
Tyler Roberts
Adama Traoré Diarra
Patrick Bamford
John Ruddy
Francisco Casilla Cortés
82′ Rayan Aït Nouri
Leif Davis
Ki-Jana Hoever
Diego Javier Llorente Ríos
Maximilian Kilman
Jack Jenkins
60′ 82′ Fernando Marçal de Oliveira
. Helder Costa81′
87′ Fábio Daniel Soares Silva
Niall Huggins

Zespół ”Pawii” miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast ”Wilkom” przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.