• 5 .Manchester City (10 pkt.)
  • 6 .Everton (10 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (9 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (8 pkt.)

Wolverhampton - Brighton&Hove FC 2-1 (0-1). Liga angielska - 35. kolejka Premier League

9 maja na Molineux Stadium odbyło się starcie 35. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Wolverhampton i Brighton&Hove FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wolverhampton 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Modera występującego w Brighton&Hove FC.

L. Dunk 13'

Zespół Brighton&Hove FC przed meczem zajmował 14. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Brighton&Hove FC wygrała aż siedem razy, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brighton&Hove FC w 13. minucie spotkania, gdy Lewis Dunk zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Pascal Groß.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Brighton&Hove FC.

W 53. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Lewis Dunk osłabiając tym samym zespół Brighton&Hove FC. W 58. minucie Alireza Jahan został zmieniony przez Alexisa Maca.

W tej samej minucie w drużynie Brighton&Hove FC doszło do zmiany. Jakub Moder wszedł za Leandra Trossarda. Chwilę później trener Wolverhampton postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Adama Traoré, a murawę opuścił Rúben Neves. Adama Traoré bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach. W 70. minucie w zespole Wolverhampton doszło do zmiany. Willian José wszedł za Daniela Podence'a.

Wysiłki podejmowane przez drużynę ”Wilków” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 76. minucie gola wyrównującego strzelił Adama Traoré. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Fábio Silva.

Na 13 minut przed zakończeniem meczu w zespole ”Wilków” doszło do zmiany. Leander Dendoncker wszedł za Vitinhę. A trener Brighton&Hove FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andiego Zeqiriego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Danny Welbeck. Między 80. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Wolverhampton i jedną drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 90. minucie wynik ustalił Morgan Gibbs-White.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku żółtą kartkę dostał Yves Bissouma, piłkarz Brighton&Hove FC. Pięć minut później sędzia wyrzucił z boiska Neala Maupaya z Brighton&Hove FC. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Ben White
83′ Conor Coady
Adam Webster
80′ Maximilian Kilman
Lewis Dunk  13′ 53′
Rayan Aït Nouri
Dan Burn
Joao Moutinho
Pascal Groß
 90′ Morgan Gibbs-White
Alireza Jahan Bachsch58′
70′ Daniel Castelo Podence
Yves Bissouma90′
61′ Rúben Diogo da Silva Neves
Leandro Trossard58′
77′ Vítor Machado Ferreira
Neal Maupay90′
Fábio Daniel Soares Silva
Danny Welbeck78′
John Ruddy
Jason Steele
77′ Leander Dendoncker
Jose Izquierdo
70′ Willian José da Silva
Percy Muzi Tau
61′  76′ Adama Traoré Diarra
Andi Avdi Zeqiri78′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki i dwie czerwone zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Wolverhampton przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.