• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Wolverhampton - Aston Villa 0-1 (0-0). Liga angielska - 12. kolejka Premier League

W spotkaniu 12. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 12 grudnia, zespół Wolverhampton przegrał z Aston Villa 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Molineux Stadium.

A. El Ghazi 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 80 meczów zespół Aston Villa (”The Villans”) wygrał 35 razy i zanotował 29 porażek oraz 16 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 14. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 75. minucie Bertrand Traoré został zastąpiony przez Anwara El Ghaziego. W 77. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Leandrowi Dendonckerowi z ”Wilków”.

Chwilę później trener Wolverhampton postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Leandra Dendonckera. Na boisko wszedł Rúben Neves, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 81. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Douglas Luiz osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 14. minucie.

W 88. minucie żółtą kartkę dostał Jack Grealish, piłkarz gości.

Pod koniec meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Anwar El Ghazi dla zespołu ”The Villans”. Bramka padła w tej samej minucie. Minutę później czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał João Moutinho, osłabiając drużynę gospodarzy. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 83. minucie.

W doliczonej siódmej minucie spotkania w zespole Aston Villa doszło do zmiany. Marvelous Nakamba wszedł za Jacoba Ramseya.

Matt Targett81′
77′ 80′ Leander Dendoncker
Jacob Ramsey90′
43′ Adama Traoré Diarra
John McGinn30′
Pedro Lomba Neto
Douglas Luiz Soares de Paulo14′ 85′
83′ 90′ Joao Moutinho
Kortney Hause
80′ Rúben Diogo da Silva Neves
Anwar El Ghazi75′  90′ (k.)
Vítor Machado Ferreira
Conor Hourihane
Ebeguowen Owen Otasowie
Marvelous Nakamba90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. ”Wilki” obejrzały w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy sześć żółtych i jedną czerwoną.

Drużyna Wolverhampton w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.