Reklama

Reklama

Tabela gr. E "Polskiej" :
  • 1. Szwecja (4 pkt.)
  • 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Właściciel Chelsea nie wyłożył fortuny na obraz. Kupno "Krzyku" to fake news

Rosyjskie media poinformowały o rzekomej licytacji popularnego obrazu Edvarda Muncha "Krzyk", którą miał wygrać Roman Abramowicz. Jak się jednak okazało, właściciel Chelsea nie został posiadaczem dzieła. Miał za nie wyłożyć ponad 470 milionów złotych.

O tym, że miliarder i właściciel Chelsea Roman Abramowicz zlicytował obraz Edvarda Muncha "Krzyk", jako pierwsze poinformowały rosyjskie media. Na "Konsomolskają Prawdę" powołały się media na całym świecie, ale w końcu informacja ta została zdementowana przez rzecznika miliardera.

Pierwotnie mówiło się o ponad 470 milionach złotych, które Abramowicz miał wyłożyć na słynne dzieło. Które zlicytował przez telefon.

Obraz warty fortunę przedstawia postać krzyczącą z bólu. Stanowi symbol niepokoju i udręki. Pastel powstał w 1895 roku, a ewentualna jego sprzedaż za taką kwotę, uczyniłaby go jednym z najdroższych dzieł na świecie.

Reklama

Mówi się za to o bardziej realnych inwestycjach miliardera, który chce wzmocnić pozycję swojego klubu, sprowadzając do niego Timo Wernera. Ma za niego zapłacić ponad 260 milionów złotych.

Dowiedz się więcej na temat: Chelsea Londyn | Roman Abramowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje