Reklama

Reklama

Wilfried Zaha po rasistowskim incydencie wzywa do działania, edukacji i zmian

W weekend Wilfried Zaha opublikował na Twitterze zdjęcie wiadomości, które otrzymał od 12-letniego chłopca, a ten został aresztowany. Gwiazdor Crystal Palace wywołał burzę w sieci, angażując do działań zarówno policję, jak i Premier League. Teraz sprawa ma swój ciąg dalszy.

Temat rasizmu ponownie został upubliczniony po tym, jak Wilfried Zaha opublikował na swoim koncie na Twitterze zrzuty ekranu, na których widniały wiadomości otrzymane przez jednego z użytkowników portalu społecznościowego.

Tweet szybko zyskał na popularności, a do gwiazdora Crystal Palace odezwała się policja. Wkrótce potem funkcjonariusze prawa poinformowali, że sprawca rasistowskiego ataku został ujęty, a okazał się nim... 12-letni chłopiec.

Dziecko zostało aresztowane przez policjantów, a następnie zwolnione w trakcie dochodzenia, które jest kontynuowane.

Reklama

Na incydent o charakterze rasistowskim odpowiedziała angielska liga, tłumacząc w oficjalnym oświadczeniu, że dyskryminacja w jakiejkolwiek formie jest niedopuszczalna.

Zaha zdecydował się odnieść do zdarzenia, ponownie zamieszczając wpis na Twitterze. Tym razem dodał nieco więcej na temat tego, co myśli o ogólnospołecznym problemie, jakim jest rasizm.

"Ludzie bez względu na wiek, nie mogą ukryć się za mediami społecznościowymi. Jestem rozczarowany, że nie uzyskaliśmy lepszego rezultatu, ale chciałem napisać tutaj, aby podziękować za wszystkie wiadomości z poparciem. Chciałem również podziękować policji West Midlands za szybką akcję aresztowania" - napisał 27-latek.

Piłkarz dodał, że bez względu na wiek, zachowania i słowa każdego człowieka niosą za sobą konsekwencje. Ważne jest to, aby platformy społecznościowe działały, usuwając takie osoby z przestrzeni internetowej.

"Nie po raz pierwszy otrzymałem takie wiadomości, ani też nie jestem jedynym graczem, który otrzymał takie wiadomości - zdarza się to każdego dnia. Nie wystarczy po prostu powiedzieć #notoracism. Potrzebujemy działania, edukacji i zmian" - napisał jeszcze piłkarz.

Wilfried Zaha urodził się na Wybrzeżu Kości Słoniowej. W Crystal Palce gra od 2015 roku. W tym czasie 27-latek zdołał strzelić 31 goli. Wcześniej grał dla Manchesteru United oraz Cardiff City.

AB

 

 

Reklama

Reklama

Reklama