• 5 .Chelsea Londyn (44 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

West Ham United - West Bromwich Albion 2-1 w 18. kolejce Premier League. Asysta Grosickiego

W meczu 18. kolejki Premier League West Ham United pokonał West Bromwich Albion 2-1. Łukasz Fabiański był górą nad Kamilem Grosickim, lecz i doświadczony skrzydłowy miał powody do zadowolenia. Nie dość, że wystąpił w pierwszym składzie, to jeszcze zanotował asystę. "Młoty" zajmują obecnie siódmą lokatę w tabeli. "West Brom" zajmuje przedostatnią, 19. lokatę

Dla Kamila Grosickiego w końcu nadeszły lepsze czasy. Po długim okresie przesiadywania na trybunach i ławce rezerwowych Polak wrócił do gry i po raz drugi z rzędu znalazł się w wyjściowym składzie "West Bromu" na mecz ligowy.

Pierwszą groźną okazję gospodarze stworzyli sobie w ósmej minucie meczu, gdy po stałym fragmencie gry Craig Dawson uderzył głową tuż obok bramki rywali.

Później w drugim polu karnym Łukasza Fabiańskiego mógł zaskoczyć... defensor "Młotów" Angelo Ogbonna. Polak nie pozwolił mu jednak trafić do własnej bramki, pewnie łapiąc piłkę.

W pierwszej połowie nasz reprezentant nie miał więcej okazji, by wykazać się formą. Tuż przed przerwą skutecznością popisali się za to jego koledzy z ofensywy.

W 46. minucie meczu Jarrod Bowen świetnie odnalazł się w "szesnastce" i klatką piersiową skierował do siatki piłkę wstrzeloną przez Vladimira Coufala.

Po zmianie stron piłkarze "West Bromu" byli w stanie przez dłuższy czas utrzymywać się przy piłce, co w ich przypadku jest dość wyjątkowe.

Ta taktyka przyniosła efekt. W 51. minucie Grosicki podał piłkę do Matheusa Pereiry, a ten pokonał Fabiańskiego strzałem z kilkunastu metrów.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Po chwili Grosicki rozpędził się na lewej flance, z łatwością minął rywala i dośrodkował w pole karne. Obrońcy byli jednak na posterunku i skończyło się tylko na rzucie rożnym.

Na trafienie gości West Ham odpowiedział w 66. minucie. Andrij Jarmołenko zgrał piłkę głową do Michaila Antonio, a ten widowiskowym strzałem zdobył bramkę.

Grosicki opuścił murawę w 70. minucie, a zastąpił go Darnell Furlong.

"West Brom" nie zdołał już odrobić strat. West Ham wygrał 2-1.

Conor Gallagher90′
 45′ Jarrod Bowen
Jake Livermore80′
62′ Mohamed Saïd Benrahma
Kamil Grosicki70′
Declan Rice
Romaine Theodore Sawyers
62′ Manuel Lanzini
Matheus Fellipe Costa Pereira  51′
 66′ 84′ Michail Antonio
Sam Field
62′ Pablo Fornals Malla
Filip Krovinović
84′ Mark Noble
Kyle Edwards
62′ Andrij Jarmołenko