• 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

West Ham United - WBA 2-1 (1-0). Liga angielska - 18. kolejka Premier League

W spotkaniu 18. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 19 stycznia, zespół West Ham United wygrał z WBA 2-1 (1-0). Starcie odbyło się na London Stadium w Londynie.

Matheus Pereira 51'

Drużyna WBA (”The Baggies”) przed meczem zajmowała 19. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 74 mecze zespół WBA wygrał 30 razy i zanotował 27 porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy West Ham United (”Młoty”) otworzyli wynik. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Jarrod Bowen. Bramka padła po podaniu Vladimíra Coufala.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Młoty”.

Piłkarze WBA szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 51. minucie Matheus Pereira wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Kamil Grosicki.

Niedługo później trener ”Młoty” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Manuela Lanziniego. Na boisko wszedł Pablo Fornals, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie za Mohameda Benrahmę wszedł Andrij Jarmołenko.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę West Ham United przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie wynik ustalił Michail Antonio. Asystę przy golu zanotował Andrij Jarmołenko.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce ”The Baggies” doszło do zmiany. Darnell Furlong wszedł za Kamila Grosickiego. Po chwili trener WBA postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Hal Robson-Kanu, a murawę opuścił Jake Livermore. W 84. minucie w zespole West Ham United doszło do zmiany. Mark Noble wszedł za Michaila Antonia.

Jedyną kartkę w meczu dostał Conor Gallagher z WBA. Była to 90. minuta starcia. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Conor Gallagher90′
 45′ Jarrod Bowen
Jake Livermore80′
62′ Mohamed Saïd Benrahma
Kamil Grosicki70′
Declan Rice
Romaine Theodore Sawyers
62′ Manuel Lanzini
Matheus Fellipe Costa Pereira  51′
 66′ 84′ Michail Antonio
Sam Field
62′ Pablo Fornals Malla
Filip Krovinović
84′ Mark Noble
Kyle Edwards
62′ Andrij Jarmołenko
Hal Robson-Kanu80′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom WBA przyznał jedną żółtą.

Drużyna West Ham United w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.