• 5 .Liverpool FC (52 pkt.)
  • 6 .West Ham United FC (52 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (49 pkt.)
  • 8 .Everton (47 pkt.)

West Ham United - Leeds United 2-0 w 27. kolejce Premier League. Cały mecz Łukasza Fabiańskiego. Mateusz Klich grał do 46 minuty

W meczu 27. kolejki Premier League West Ham pokonał Leeds 2-0. Cały mecz w bramce "Młotów" rozegrał Łukasz Fabiański. Z kolei w ekipie Marcelo Bielsy, w pierwszym składzie wyszedł Mateusz Klich, ale zakończył występ po pierwszej połowie.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu West Ham United - Leeds United

Z powodu kontuzji Fabiański opuścił ostatni mecz ligowy z Manchesterem City. Teraz wrócił do bramki. Kilka razy był zmuszony do interwencji i dobrze się spisał.

Leeds odważnie zaczęło. W siódmej minucie do siatki trafił Tyler Roberts, ale wcześniej był spalony i sędzia gola nie uznał. W kolejnej akcji piłka ponownie znalazła się w bramce Łukasza Fabiańskiego. Skończyło się tak samo, bo przy zagraniu Raphinhi do Patricka Bamforda, który umieścił piłkę w siatce, piłka opuściła boisko. W efekcie na tablicy wyników nadal widniał bezbramkowy remis.

Po dobrym początku goście spuścili z tonu. Wykorzystał to West Ham. W 20. minucie, w polu karnym, Luke Ayling faulował Jessego Lingarda i sędzia wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany. Jednak Illan Meslier wyczuł jego zamiary i odbił piłkę, ale Lingard dobiegł do futbolówki i skutecznie dobił, wyprowadzając "Młoty" na prowadzenie.

Siedem minut później wynik podwyższył Craig Dawson. Anglik trafił głową, po wrzutce z rzutu rożnego.

W ostatniej akcji pierwszej połowy Dawson mógł zdobyć kolejną bramkę. Uderzył jednak w słupek.

Po przerwie wynik się nie zmienił. West Ham skupił się na defensywie i obronie wyniku. Leeds miało sporo okazji, ale żadnej nie potrafiło wykorzystać. Grało już bez Mateusza Klicha, który w przerwie został zmieniony.

Mimo przewagi rywali, to "Młoty" były bliżej zdobycia bramki. W 52. minucie z dystansu huknął Pablo Fornals, ale trafił w poprzeczkę.

W efekcie West Ham wygrało. Łukasz Fabiański zachował dziewiąte czyste konto w sezonie.

Luke Ayling
 28′ Craig Dawson
Raphael Dias Belloli
 21′ 80′ 87′ Jesse Lingard
Kalvin Phillips50′
Declan Rice
Mateusz Klich46′
Tomáš Souček
Tyler Roberts61′
73′ Mohamed Saïd Benrahma
Leif Davis
73′ Jarrod Bowen
Ezgjan Alioski46′
87′ Benjamin Johnson