West Ham United Football Club - Manchester City Football Club 0-2 (0-1). Liga - 1. kolejka

W pojedynku 1. kolejki Premier League, który rozegrany został 7 sierpnia, zespół West Ham United przegrał z Manchesterem City 0-2 (0-1). Mecz na London Stadium w Londynie obejrzało 62 443 widzów.

W  pojedynku 1. kolejki  Premier League, który rozegrany został 7 sierpnia, zespół West Ham United przegrał  z Manchesterem City  0-2 (0-1). Mecz na London Stadium w Londynie obejrzało 62 443 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań jedenastka Manchesteru City wygrała 19 razy i zanotowała dwie porażki oraz cztery remisy.

Od pierwszych minut jedenastka Manchesteru City zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu West Ham United była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 28. minucie Łukasz Fabiański zastąpił Alphonse'a Areolę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Manchesteru City w 36. minucie spotkania, gdy Erling Haaland zdobył z karnego pierwszą bramkę. Jedyną kartkę w meczu dostał Joao Cancelo z Manchesteru City. Była to 45. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Manchesteru City.

Trener West Ham United postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Manuela Lanziniego i na pole gry wprowadził napastnika Saida Benrahmę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w jedenastce West Ham United doszło do zmiany. Gianluca Scamacca wszedł za Michaila Antonia.

Drużyna West Ham United ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Manchesteru City, strzelając kolejnego gola. W 65. minucie Erling Haaland ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 0-2.

Od 78 minuty boisko opuścili zawodnicy Manchesteru City: Ilkay Gundogan, Erling Haaland, Phil Foden, Kevin De Bruyne, Rodri, na ich miejsce weszli: Bernardo Silva, Julian Alvarez, Riyad Mahrez, Cole Palmer, Kalvin Phillips. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jarroda Bowena, Pabla Fornalsa zajęli: Flynn Downes, Conor Coventry. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Jedenastka Manchesteru City zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

Drużyna West Ham United zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy West Ham United żadną kartką, natomiast zawodnikom Manchesteru City przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.