• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

West Ham United FC - Southampton 3-1 w 28. kolejce Premier League

W polskim spotkaniu 28. kolejki Premier League West Ham wygrał z Southampton 3-1. Popularne „Młoty” z Łukaszem Fabiańskim w składzie pewnie wypunktowały wyżej notowanego rywala.

Mecz w lepszym style rozpoczęli zawodnicy z Londynu. Już w 15. minucie Pablo Fornals zagrał do Jarroda Bowena, który zdołał wpakować piłkę do siatki pomimo próby zatrzymania strzału wślizgiem przez Jana Bednarka. "Święci" nie dali się jednak zepchnąć do defensywy i szybko doprowadzili do wyrównania.

James Ward-Prowse zagrał wzdłuż linii bramkowej. Na piłkę najlepiej nabiegł Michael Obafemi i nieco szczęśliwie pokonał Łukasza Fabiańskiego. Rozdrażnieni gospodarze wrócili do ataków i tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, ponownie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne, bardzo niepewnie interweniował Alex McCarthy, co z zimna krwią wykorzystał Sebastien Haller.

Premier League - wyniki, tabela, terminarz

West Ham dołożył kolejne trafienie na początku drugiej części gry. Fornals bardzo dobrze przerzucił futbolówkę nad Bednarkiem i tak trafiła do Michaila Antonio. Anglik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i precyzyjnym strzałem umieścił ją w siatce.

Goście próbowali atakować w końcówce spotkania, ale w ich grze brakowało konkretów i "Święci" nie zdołali odmienić losów meczu.

Alex McCarthy
65′ Aaron Cresswell
Jan Bednarek
Issa Diop
Ryan Bertrand
Angelo Obinze Ogbonna
Jack Stephens45′
 54′ Michail Antonio
Stuart Armstrong
90′ Pablo Fornals Malla
Sofiane Boufal54′
Mark Noble
Pierre Emil Hoejbjerg
Declan Rice
William Anthony Patrick Smallbone78′
 40′ Sébastien Haller
James Ward-Prowse
 15′ 78′ Jarrod Bowen
Kyle Walker-Peters
90′ Felipe Anderson Pereira Gomes
Romeu Vidal Oriol78′
Manuel Lanzini
Che Adams
78′ Robert Snodgrass