• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

West Ham United FC - Newcastle United 0-2 w 1. kolejce Premier League

Newcastle pokonał West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w składzie 2-0. Ozdoba meczu było trafienie Jeffrey'a Hendricka.

Piłkarze Newcastle lepiej rozpoczęli starcie i mogli wyjść na prowadzenie już w 4. minucie meczu. Callum Wilson otrzymał dobre podanie z bocznej strefy boiska, jednak nie zdołał umieścić piłki w siatce po uderzeniu głową.

West Ham odpowiedział błyskawicznie. Mark Noble posłał precyzyjną piłkę w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Angelo Ogbonna. Były piłkarze Torino oddał strzał głową, a pędząca piłka odbiła się od poprzeczki.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu musieliśmy jednak poczekać do drugiej połowy. W 56. minucie Javier Manquillo dobrze popędził prawą stroną boiska, minął rywala i zagrał w pole karne. Piłkę w kierunku bramki trącił Jeffrey Hendrick, a Wilson umieścił ją w siatce. Bliski wybicia futbolówki był Łukasz Fabiański, lecz napastnik Newcastle okazał się być szybszym.

Goście przeważali i w końcówce meczu podwyższyli wynik meczu. Po składnej akcji futbolówkę otrzymał Miguel Almiron. Hiszpan uporał się z rywalem i zagrał do Hendricka, który oddał bardzo mocny strzał. Pędząca futbolówka wpadła w górny róg bramki Fabiańskiego.

Dla Wilsona była to ósma bramka w dziewiątym meczu przeciwko ekipie z Londynu. Anglik żadnej innej drużynie w Premier League nie strzela z taką regularnością.

Jamaal Lascelles
54′ Ryan Fredericks
Jamal Lewis
Angelo Obinze Ogbonna
Javier Manquillo Gaitán68′
Michail Antonio
Allan Saint-Maximin75′
67′ Pablo Fornals Malla
Isaac Hayden13′
67′ Mark Noble
Jeffrey Hendrick  87′
Declan Rice
Jonjo Shelvey
Tomáš Souček
Callum Wilson  56′ 85′
89′ Jarrod Bowen
Andy Carroll88′
Darren Randolph
Mark Gillespie
Fabián Cornelio Balbuena González
Emil Krafth
89′ Felipe Anderson Pereira Gomes
Miguel Ángel Almirón Rejala85′
Benjamin Johnson
Ryan Fraser
Manuel Lanzini
Sean Longstaff88′
67′ Sébastien Haller
Matt Ritchie
67′ 70′ Andrij Jarmołenko