• 5 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (22 pkt.)
  • 7 .Manchester United (21 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)

West Ham United FC - Chelsea Londyn 0-1 (0-1). Liga angielska - 33. kolejka Premier League

24 kwietnia na London Stadium w Londynie odbyło się starcie 33. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami West Ham United i Chelsea FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Chelsea FC 1-0.

T. Werner 43'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Chelsea FC (”The Blues”) zajmowała czwartą, natomiast zespół West Ham United (”Młoty”) - piątą pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 99 pojedynków drużyna Chelsea FC wygrała 41 razy i zanotowała 37 porażek oraz 21 remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Chelsea FC: Timowi Wernerowi w 35. i Andreasowi Christensenowi w 42. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chelsea FC w 43. minucie spotkania, gdy Timo Werner zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Bena Chilwella.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”The Blues”.

Trener West Ham United postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Pabla Fornalsa i na pole gry wprowadził napastnika Mohameda Benrahmę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Mark Noble został zastąpiony przez Manuela Lanziniego.

A trener Chelsea FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hakima Ziyecha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Christian Pulisic. W 81. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Fabián Balbuena osłabiając tym samym zespół gospodarzy. W 83. minucie Ryan Fredericks został zmieniony przez Benjamina Johnsona, co miało wzmocnić drużynę West Ham United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Azpilicuetę na Reece'a Jamesa oraz Tima Wernera na Tamy Abraham.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Edouardowi Mendy'emu i N'Golowi Kantému. W drugiej połowie nie padły gole.

Edouard Mendy90′
81′ Fabián Cornelio Balbuena González
Cesar Azpilicueta86′
69′ Mark Noble
N'Golo Kanté90′
83′ Ryan Fredericks
Mason Mount
Tomáš Souček
Christian Pulisic74′
69′ Pablo Fornals Malla
Reece James86′
83′ Benjamin Johnson
Kurt Happy Zouma
Conor Coventry
Billy Gilmour
Andrij Jarmołenko
Kai Lukas Havertz
69′ Manuel Lanzini
Hakim Ziyech74′
69′ Mohamed Saïd Benrahma
Tamy Abraham87′
Ademipo Ibrahim Odubeko
Callum Hudson-Odoi

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną czerwoną kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Chelsea FC przyznał cztery żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.