West Ham United - Chelsea 3-2 w 32. kolejce Premier League

W przypadających na 32. kolejkę Premier League derbach Londynu walczący o utrzymanie West Ham United sensacyjnie pokonał na własnym stadionie notującą komplet zwycięstw po restarcie rozgrywek Chelsea 3-2. W ten sposób "Młoty" sprezentowały sobie niezwykle ważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty z okazji 125. urodzin klubu, które celebrowane były dwa dni temu. Dostępu do bramki gospodarzy strzegł Łukasz Fabiański.

Chelsea zdołała namieszać w polu karnym reprezentanta Polski już w piątej minucie. Marcos Alonso oddał po rzucie rożnym strzał przewrotką, ale źle trafił w piłkę, która zmierzała prosto w środek bramki i wylądowała w rękawicach "Fabiana".

Już pięć minut później Polak zanotował kolejną interwencję. Tym razem próbował zaskoczyć go Willian, który popisał się znakomitą akcją indywidualną. Brazylijczyk także nie zmusił jednak Fabiańskiego do wspięcia się na wyżyny możliwości.

W odpowiedzi próbą dryblingu po drugiej stronie boiska popisał się Michail Antonio, który sprytnie przedarł się w pole karne "The Blues". Pozostało tylko uderzyć celnie na bramkę, lecz Anglik nie był w stanie tego zrobić.

W 34. minucie Tomasz Souczek wykorzystał zamieszanie przed bramką Kepy po rzucie rożnym i wpakował piłkę do siatki. Wcześniej jednak trafił nią w leżącego na murawę Antonia. Po długiej analizie system VAR nie uznał więc tego gola i na tablicy wyników wciąż widniał bezbramkowy remis.

To nie był koniec złych wiadomości dla ekipy "Młotów". Po chwili bowiem Issa Diop powalił we własnej "szesnastce" Christiana Pulisica. Decyzja sędziego mogła być tylko jedna - rzut karny. "Jedenastkę" na gola pewnie zamienił Willian.

2

W doliczonym czasie pierwszej połowy Souczek ponownie błysnął skutecznością po rzucie rożnym. Tym razem uderzył głową i wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Ten gol dał West Hamowi wyrównanie tuż przed przerwą.

Początek drugiej części gry należał do "Młotów" a dokładniej rzecz ujmując - do Antonia. W 51. minucie Anglik upadł w polu karnym Chelsea, domagając się "jedenastki". Szybko podniósł się jednak z murawy i pobiegł w kierunku bramki, by po chwili z zimną krwią wykorzystać dogranie Jarroda Bowena z prawej flanki.

West Ham jednak kolejny raz w tym sezonie udowodnił, że trwonienie przewagi to sztuka, którą opanował niemal do perfekcji. W 72. minucie "The Blues" otrzymali rzut wolny przed polem karnym. Do piłki podszedł Willian, popisując się świetnym strzałem. Odbił piłkę od słupka, doprowadzając do wyrównania.

Wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się podziałem punktów. Pod koniec regulaminowego czasu gry gospodarze przeprowadzili jednak genialny kontratak, który w świetnym stylu sfinalizował Andrij Jarmołenko, zapewniając "Młotom" komplet punktów.

Wygrana pozwoliła West Hamowi oddalić się na trzy punkty od strefy spadkowej. "The Blues" zmarnowali natomiast szansę na awans do czołowej trójki.

Antonio Ruediger
 51′ Michail Antonio
Christian Pulisic
90′ Pablo Fornals Malla
Ross Barkley63′
65′ 68′ Manuel Lanzini
N'Golo Kanté
70′ Declan Rice
Mateo Kovaczić53′
 45′ Tomáš Souček
. Willian  42′ (k.), 72′ 82′
78′ Jarrod Bowen
Tamy Abraham63′
Darren Randolph
Wilfredo Daniel Caballero
90′ Fabián Cornelio Balbuena González
Luiz Frello Jorginho
68′ Jack Wilshere
Ruben Loftus-Cheek63′
Albian Afrim Ajeti
Mason Mount53′
78′  89′ Andrij Jarmołenko