• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (33 pkt.)
  • 6 .Everton (32 pkt.)
  • 7 .Chelsea Londyn (29 pkt.)
  • 8 .Southampton FC (29 pkt.)

West Ham United - Brighton&Hove FC 2-2 (0-1). Liga angielska - 15. kolejka Premier League

27 grudnia na London Stadium w Londynie odbyło się starcie 15. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami West Ham United i Brighton&Hove FC. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.

L. Dunk 70'

Zespół Brighton&Hove FC przed meczem zajmował 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów zespół West Ham United (”Młoty”) wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Neal Maupay wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brighton&Hove FC, strzelając gola w 44. minucie starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Brighton&Hove FC.

Trener ”Młoty” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Manuel Lanzini, a murawę opuścił Mark Noble. Na drugą połowę jedenastka West Ham United wyszła w zmienionym składzie, za Jarroda Bowena wszedł Andrij Jarmołenko. Także zespół Brighton&Hove FC wyszedł w zmienionym składzie, za Adama Lallanę wszedł Steven Alzate.

Piłkarze West Ham United nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Benjamin Johnson. Przy strzeleniu gola asystował Manuel Lanzini.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 70. minucie Lewis Dunk dał prowadzenie swojej drużynie.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół West Ham United przyniosły efekt bramkowy. Na osiem minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Tomáš Souček.

W 83. minucie Danny Welbeck został zastąpiony przez Pascala Großa. Trener Brighton&Hove FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alirezę Jahana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Neal Maupay. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Yves Bissouma
 82′ Tomáš Souček
Ben White
 60′ Benjamin Johnson
Leandro Trossard
Declan Rice
Neal Maupay  44′ 90′
46′ Mark Noble
Adam Lallana46′
46′ Jarrod Bowen
Alexis Mac Allister
46′ Manuel Lanzini
Davy Pröpper
Robert Snodgrass
Steven Alzate46′
Mohamed Saïd Benrahma
Alireza Jahan Bachsch90′
46′ Andrij Jarmołenko
Andi Avdi Zeqiri

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka Brighton&Hove FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.