Reklama

Reklama

West Ham pozyskał Downinga z Liverpoolu

Angielski piłkarz Stewart Downing, 34-krotny reprezentant kraju, przeszedł z Liverpoolu do bezpośredniego rywala w Premiership - West Ham United. Według mediów londyńczycy zapłacili za niego sześć milionów euro - o 14 mniej niż "The Reds" przed dwoma laty.

Downing podpisał z dziesiątą drużyną ubiegłego sezonu czteroletni kontrakt.

29-letni skrzydłowy dołączył do Liverpoolu z Aston Villi w 2011 roku. Wówczas kwotę transferu szacowano na 20 milionów funtów.

Rozegrał w koszulce Liverpoolu 91 meczów, ale nie imponował formą. Stał się obiektem drwin kibiców, których sarkastyczne komentarze w internecie opublikował w marcu brytyjski dziennik "The Mirror". Jeden z użytkowników pytał wówczas: "Gdybyś mógł być piłkarzem, na jakiej pozycji chciałbyś grać?".

Reklama

W czerwcu drogę z Liverpoolu do West Hamu przeszedł także inny reprezentant "Trzech Lwów" Andy Carroll. Gdy dołączał do "The Reds", miał kosztować 35 milionów, a do Londynu przeniósł się za ok. 15 milionów.

Kolejny sezon Premiership rozpocznie się w sobotę. W pierwszym meczu o 13.45 Liverpool podejmie Stoke City.

Zobacz terminarz Premier League

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL