• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

West Bromwich Albion - Watford FC 2-2. Asysta Krychowiaka

West Bromwich Albion zremisowało 2-2 (2-1) z Watfordem w sobotnim meczu 7. kolejki Premier League. Grzegorz Krychowiak rozegrał 90 minut i zaliczył asystę.

Premier League - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

"The Baggies" rozpoczęli mecz z wysokiego "c". Po kapitalnym długim podaniu Grzegorza Krychowiaka z głębi pola, przed szansą stanął Salomon Rondon i nie zawiódł. Silnym strzałem pokonał Heurelho Gomesa w 18. minucie.

Gospodarze poszli za ciosem i trzy minuty później mieli już dwa gole przewagi. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, akcję na dalszym słupku zamknął Jonny Evans, który wpakował piłkę do bramki.

"Szerszenie" jeszcze przed przerwą zdążyły zdobyć kontaktową bramkę. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Abdoulaye Doucoure, który poradził sobie z próbującym rozpaczliwie interweniować Evansem.

Pięć minut po przerwie Matt Phillips miał szansę, ale mimo celnego strzału, uderzył za słabo - wprost w bramkarza Watfordu.

W 73. minucie James McClean huknął z dystansu, ale znów dobrze spisał się doświadczony Gomes. Irlandczyk mógł trafić również w doliczonym czasie gry, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

Niewykorzystane szanse zemściły się "The Baggies". W doliczonym czasie gry, po wrzutce z rzutu wolnego, wyrównał Richarlison.

Krychowiak, który rozegrał 90 minut, zaprezentował się bardzo dobrze, choć był ustawiony nieco wyżej niż w reprezentacji. Oprócz asysty, zaliczył kilka niezłych odbiorów i podań do przodu.

Dla West Bromu było to piąty z rzędu mecz bez zwycięstwa. Po przerwie na kadrę drużyna Polaka zagra z Leicester City.

West Bromwich Albion - Watford 2-2 (2-1)