• 1. Słowacja (3 pkt.)
  • 2. Hiszpania (1 pkt.)
  • 3. Szwecja (1 pkt.)
  • 4. Polska (0 pkt.)

West Bromwich Albion FC - Liverpool FC 1-2 (1-1). Liga angielska - 36. kolejka Premier League

16 maja na The Hawthorns w West Bromwich odbył się pojedynek 36. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami WBA i Liverpool FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Liverpool FC 2-1.

Alisson 90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka WBA (”The Baggies”) przebywa na dole tabeli zajmując 19. pozycję, za to zespół Liverpool FC (”The Reds”) zajmując piąte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 119 meczów drużyna ”The Reds” wygrała 53 razy i zanotowała 29 porażek oraz 37 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników WBA w 15. minucie spotkania, gdy Hal Robson-Kanu strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Matheus Pereira.

Piłkarze Liverpool FC odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Mohamed Salah. To już dwudzieste drugie trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Sadia Manégo.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 59. minucie Curtis Jones został zmieniony przez Xherdana Shaqiriego. Niedługo później trener ”The Baggies” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Gradego Dianganę. Na boisko wszedł Ainsley Maitland-Niles, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 75. minucie Okay Yokuşlu został zmieniony przez Jake'a Livermore'a, a za Hala Robsona-Kanu wszedł na boisko Karlan Ahearne-Grant, co miało wzmocnić jedenastkę ”The Baggies”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rhysa Williamsa na Georginia Wijnalduma.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Liverpool FC przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej piątej minucie spotkania wynik ustalił Alisson. Przy zdobyciu bramki pomógł Trent Alexander-Arnold.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Curtis Jones59′
73′ Grady Diangana
Tavares Fabinho
75′ Okay Yokuşlu
Mohamed Salah  33′
Matheus Fellipe Costa Pereira
. Roberto Firmino
 15′ 82′ Hal Robson-Kanu
Konstantinos Tsimikas
75′ Jake Livermore
Neco Williams
73′ Ainsley Maitland-Niles
Leighton Clarkson
82′ Karlan Ahearne-Grant