• 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

WBA - West Ham United 1-3 (1-1). Liga angielska - 37. kolejka Premier League

19 maja na The Hawthorns w West Bromwich odbyło się spotkanie 37. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami WBA i West Ham United. Mecz zakończył się zwycięstwem West Ham United 3-1. Na stadionie zasiadło 5 371 widzów.

37. kolejka Anglia - Premier League
2021-05-19 21:15 | Stadion: The Hawthorns | Widzów: 5371 | Arbiter: Michael Oliver
M. Antonio 88'

Drużyna WBA (”The Baggies”) przed meczem zajmowała 19. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 75 pojedynków jedenastka WBA wygrała 30 razy i zanotowała 28 porażek oraz 17 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Już w pierwszych sekundach spotkania kartkę obejrzał Sam Johnstone z drużyny gospodarzy.

W trzeciej minucie arbiter wskazał na wapno, ale Declan Rice spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości (”Młoty”).

Trzeba było trochę poczekać, aby Matheus Pereira wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Baggies”, zdobywając bramkę w 27. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Angela Ogbonnę z West Ham United, a w 40. minucie Okaya Yokuşlu z drużyny przeciwnej.

”Młoty” otrząsnęły się z chwilowego letargu. Ruszyły do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Tomáš Souček. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Mohamed Benrahma.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 69. minucie Ainsley Maitland-Niles zastąpił Gradego Dianganę. A trener ”Młotów” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jarroda Bowena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie osiem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Mohamed Benrahma. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników West Ham United w 82. minucie spotkania, gdy Angelo Ogbonna strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Aaron Cresswell.

W następstwie utraty bramki trener WBA postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Okaya Yokuşlu i na pole gry wprowadził napastnika Karlana Ahearne'a-Granta, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Craig Dawson z West Ham United. Była to 87. minuta pojedynku.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie wynik na 1-3 podwyższył Michail Antonio. W zdobyciu bramki pomógł Jesse Lingard.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 89. minucie, w drużynie WBA za Hala Robsona-Kanu wszedł Mbaye Diagne, a w zespole West Ham United Pablo Fornals zmienił Issę Diopa. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Antonio
1′ Sam Johnstone
Pablo Fornals Malla89′
69′ Ainsley Maitland-Niles
Mohamed Saïd Benrahma72′
40′ 85′ Okay Yokuşlu
Declan Rice 3′ (k.)
 27′ Matheus Fellipe Costa Pereira
Jesse Lingard
89′ Hal Robson-Kanu
Issa Diop89′
69′ Grady Diangana
Ryan Fredericks
Toby King
Benjamin Johnson
85′ Karlan Ahearne-Grant
Mark Noble
89′ Mbaye Diagne
Jarrod Bowen72′
Taylor Gardner-Hickman
Andrij Jarmołenko
Callum Robinson
Ademipo Ibrahim Odubeko

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna WBA w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.