• 6 .Everton (14 pkt.)
  • 7 .Brentford FC (12 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (12 pkt.)

WBA - Southampton FC 3-0 (2-0). Liga angielska - 31. kolejka Premier League

W spotkaniu 31. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 12 kwietnia, zespół WBA zwyciężył z Southampton FC 3-0 (2-0). Mecz odbył się na The Hawthorns w West Bromwich.

C. Robinson 69'

Jedenastka WBA (”The Baggies”) przed meczem zajmowała 19. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 47 starć drużyna Southampton FC (”Święci”) wygrała 18 razy i zanotowała 15 porażek oraz 14 remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Southampton FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy WBA w 32. minucie spotkania, gdy Matheus Pereira zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka WBA, strzelając kolejnego gola. W 35. minucie wynik na 2-0 podwyższył Matt Phillips. W zdobyciu bramki pomógł Mbaye Diagne.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Jamesowi Wardowi-Prowse'owi z zespołu gości. Była to 37. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Callum Robinson wywołał eksplozję radości wśród kibiców WBA, zdobywając kolejną bramkę w 69. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Okay Yokuşlu.

W 72. minucie Callum Robinson został zmieniony przez Conora Gallaghera. Kibice WBA nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hala Robsona-Kanu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Mbaye Diagne. Chwilę później trener Southampton FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Che Adams, a murawę opuścił Theo Walcott.

W 85. minucie Kyle Bartley został zmieniony przez Oluwasemiloga Ibidapę, co miało wzmocnić drużynę WBA. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Ingsa na Nathana Tellę oraz Kyle'a Walkera-Petersa na Moussę Djenepo. W czwartej minucie doliczonego czasu meczu arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Jan Bednarek
85′ Kyle Bartley
Jannik Vestergaard
Conor Townsend
Ryan Bertrand
 35′ Matt Phillips
Theo Walcott76′
Okay Yokuşlu
James Ward-Prowse 90′ (k.) 37′
Ainsley Maitland-Niles
Stuart Armstrong
 69′ 72′ Callum Robinson
Ibrahima Diallo
 32′ (k.) Matheus Fellipe Costa Pereira
Daniel Ings87′
76′ Mbaye Diagne
Nathan Redmond
David Button
Alex McCarthy
Kieran Gibbs
Mohamed Salisu Abdul Karim
85′ Oluwasemilogo Adesewo Ibidapo Ajayi
Jack Stephens
Lee Peltier
Moussa Djenepo87′
Grady Diangana
Will Ferry
72′ Conor Gallagher
Alexandre Tounde Dimitri Jankewitz
Jake Livermore
Nathan Tella87′
Karlan Ahearne-Grant
Che Adams76′
76′ Hal Robson-Kanu
Takumi Minamino

Zespół ”Świętych” miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast ”Świętym” przyznał jedną żółtą.