• 6 .Liverpool FC (40 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (36 pkt.)

WBA - Manchester City 0-5 (0-4). Liga angielska - 20. kolejka Premier League

26 stycznia na The Hawthorns w West Bromwich odbyło się spotkanie 20. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami WBA i Manchesteru City. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Manchesteru City 5-0.

R. Sterling 57'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna WBA (”The Baggies”) plącze się na dole tabeli zajmując 19. pozycję, za to zespół Manchesteru City (”Obywatele”) zajmując drugie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 119 starć jedenastka ”Obywateli” wygrała 54 razy i zanotowała 44 porażki oraz 21 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie Ilkay Guendogan dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył João Cancelo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Manchesteru City w 20. minucie spotkania, gdy João Cancelo zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Bernardo Silva.

W 30. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ilkay Guendogan z Manchesteru City.

Niedługo później Riyad Mahrez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Manchesteru City, zdobywając kolejną bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. Asystę przy golu zaliczył Raheem Sterling.

Na drugą połowę drużyna ”The Baggies” wyszła w zmienionym składzie, za Calluma Robinsona wszedł Kyle Bartley. W 52. minucie za Philipa Fodena wszedł Ferran Torres.

W tej samej minucie w zespole Manchesteru City doszło do zmiany. Aymeric Laporte wszedł za Ilkaya Guendogana.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 57. minucie wynik ustalił Raheem Sterling. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Riyada Mahreza.

Chwilę później trener WBA postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Matt Phillips, a murawę opuścił Robert Snodgrass. W 61. minucie Bernardo Silva został zmieniony przez Gabriela Jesusa, co miało wzmocnić drużynę Manchesteru City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Karlana Ahearne'a-Granta na Hala Robsona-Kanu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom The Baggies: Halowi Robsonowi-Kanu w 84. minucie i Darze O'Shei w drugiej minucie doliczonego czasu starcia.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-5.

John Stones
90′ Dara O'Shea
Ruben Santos
Kieran Gibbs
Ołeksandr Zinczenko
Jake Livermore
Bernardo Silva61′
59′ Robert Snodgrass
Ilkay Guendogan  6′, 30′ 52′
64′ Karlan Ahearne-Grant
Rodrigo Hernández Cascante
Romaine Theodore Sawyers
Raheem Sterling  57′
Matheus Fellipe Costa Pereira
Riyad Mahrez  45′
46′ Callum Robinson
Philip Foden52′
David Button
Zack Steffen
46′ Kyle Bartley
Adrian Bernabe Garcia
59′ Matt Phillips
. Fernandinho
Kyle Edwards
Gabriel Jesus61′
64′ 84′ Hal Robson-Kanu
Ferran Torres García52′

Jedenastka Manchesteru City była w posiadaniu piłki przez 77 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom WBA przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.