• 6 .Tottenham Hotspur Londyn (45 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (45 pkt.)
  • 8 .Liverpool FC (43 pkt.)

WBA - Man United 1-1 (1-1). Liga angielska - 24. kolejka Premier League

14 lutego na The Hawthorns w West Bromwich odbyło się spotkanie 24. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami WBA i Man United. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Bruno Fernandes 44'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna WBA (”The Baggies”) znajduje się na dole tabeli zajmując 19. pozycję, za to zespół Man United zajmując drugie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 113 meczów drużyna Man United wygrała 51 razy i zanotowała 36 porażek oraz 26 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy WBA otworzyli wynik. W drugiej minucie Mbaye Diagne dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki asystował Conor Gallagher.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Conor Gallagher z ”The Baggies”. Była to 37. minuta meczu.

Piłkarze Man United nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Bruno Fernandes. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Luke Shaw.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna ”The Baggies” wyszła w zmienionym składzie, za Lee Peltiera wszedł Darnell Furlong. W 61. minucie arbiter przyznał kartkę Kyle'owi Bartleyowi z zespołu gospodarzy.

Kibice Man United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Masona Greenwooda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Anthony Martial. W 67. minucie za Okaya Yokuşlu wszedł Jake Livermore. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom The Baggies: Ainsleyowi Maitland-Niles'owi w 79. i Robertowi Snodgrassowi w 85. minucie.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Man United doszło do zmiany. Donny van de Beek wszedł za Freda. Po chwili trener WBA postanowił wzmocnić linię pomocy i w 87. minucie zastąpił zmęczonego Roberta Snodgrassa. Na boisko wszedł Matt Phillips, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 89. minucie kartką został ukarany Mbaye Diagne, piłkarz WBA.

David de Gea
46′ Lee Peltier
Aaron Wan-Bissaka
Oluwasemilogo Adesewo Ibidapo Ajayi
Victor Lindeloef
61′ Kyle Bartley
Harry Maguire
Conor Townsend
Luke Shaw
79′ Ainsley Maitland-Niles
Scott McTominay
85′ 87′ Robert Snodgrass
Marcus Rashford
Matheus Fellipe Costa Pereira
Anthony Martial66′
37′ Conor Gallagher
Frederico Rodrigues Santos79′
67′ Okay Yokuşlu
Bruno Miguel Borges Fernandes  44′
 2′ 89′ Mbaye Diagne
Edinson Cavani
David Button
Dean Henderson
46′ Darnell Furlong
Eric Bertrand Bailly
Dara O'Shea
Alex Nicolao Telles
67′ Jake Livermore
Axel Tuanzebe
87′ Matt Phillips