• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

WBA - Derby County 2-0 w 42. kolejce Championship. Asysta Grosickiego

West Bromich Albion pokonał 2-0 Derby County i jest bardzo bliski awansu do Premier League. Kamil Grosicki zaliczył asystę, miał także udział przy drugiej z bramek. Polak spędził na placu gry 83 minuty.

Championship: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Kamil Grosicki po wznowieniu rozgrywek dwukrotnie znalazł się poza kadrą meczową West Bromich Albion, ale bardzo szybko odwrócił złą kartkę. Dziś po raz drugi z rzędu wystąpił w wyjściowym w składzie i znów wykorzystał szansę - w pierwszym ze spotkań zdobył bramkę, dziś zanotował asystę.

"TurboGrosik" kapitalnym podaniem popisał się już w 11. minucie meczu. Polski skrzydłowy znakomicie dojrzał ruch Grady'ego Daingany w pole karne i zagrał za plecy obrońców. Zawodnik WBA nie chybił w wymarzonej sytuacji.

W drugiej części meczu Grosicki miał także udział przy bramce na 2-0 dla WBA. "Grosik" urwał się obrońcom i dośrodkował w pole karne, a po nieporozumienia bramkarza i defensora Derby, gospodarze zyskali rzut rożny. Dośrodkowanie na bramkę zamienił Dara O'Shea.

Polski skrzydłowy rozegrał znakomite spotkanie i gdy w 83. minucie opuścił boisko, trener Slaven Bilić serdecznie go uściskał.

W doliczonym czasie gry kontrowersyjną czerwoną kartkę obejrzał zawodnik Derby, Louie Sibley. Rywal złapał jego nogę, a ten szarpnął nią, chcąc się wyrwać - sędzia uznał to za wybitnie nieprzepisowy atak.

W drużynie Derby jako rozgrywający wystąpił Wayne Rooney, ale były reprezentant Anglii nie był w stanie wiele wskórać. W zespole gości zabrakło jednak Krystiana Bielika, który od stycznia leczy kontuzję zerwania więzadła krzyżowego.

West Brom jest coraz bliżej awansu do Premier League. Drużyna Bilicia objęła prowadzenie w tabeli Championship, lecz Leeds United ma do rozegrania zaległe spotkanie. Pięć punktów mniej od WBA ma trzeci Brentford. Derby zajmuje 8. miejsce, do pozycji barażowej traci trzy punkty.

George Evans
 76′ Dara O'Shea
Craig Forsyth65′
Conor Townsend
Graeme Shinnie24′ 65′
 11′ 51′ Grady Diangana
Max Bird
84′ Kamil Grosicki
Matt Clarke
Jake Livermore
Duane Holmes43′
Romaine Theodore Sawyers
Louie Sibley90′
59′ Charlie Austin
Chris Martin84′
83′ Matheus Fellipe Costa Pereira
Jordan Brown84′
83′ Filip Krovinović