• 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Ważna wygrana Manchesteru United nad Aston Villą. Wicemistrzostwo coraz bliżej

Manchester United pokonał na wyjeździe 3-1 Aston Villę, choć do przerwy pachniało sensacją. Rywale "Czerwonych Diabłów" kończyli mecz w dziesiątkę.

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Pierwsza połowa spotkania zwiastowała niespodziankę - Aston Villa rozgrywała solidne zawody i zaskoczyła "Czerwone Diabły" w 24. minucie. Piękne uderzenie z narożnika pola karnego oddał Bertrand Traore i piłka wylądowała w samym okienku bramki United.

Losy spotkania odwróciły się po przerwie. Najpierw w polu karnym Aston Villi faulowany był Paul Pogba i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Bruno Fernandes, a on nie zwykł się w takich sytuacjach mylić. Strzał po charakterystycznym nabiegu znalazł drogę do siatki rywala.

Cztery minuty po wyrównującym golu Manchester wyszedł na prowadzenie 2-1. Mason Greenwood w prosty sposób przyjęciem piłki oszukał obrońcę i uderzył w krótki słupek. Źle ustawiony golkiper nie zdążył z obroną strzału.

Manchester obudził się po przerwie

Chwilę później doszło do kontrowersji z udziałem Greenwooda, gdy we własnym polu karnym zagrał piłkę ręką. Tym razem arbiter nie dopatrzył się jednak powodów do odgwizdania rzutu karnego.

W końcówce spotkania swoją bramkę zdobył wprowadzony za Greenwooda Edinson Cavani. Urugwajczyk znakomicie "urwał się" spod opieki obrońcy, po czym głową umieścił piłkę w bramce.

Kilkadziesiąt sekund później drugą żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego obejrzał Ollie Watkins i musiał opuścić boisko.

United dzięki wygranej umocnili się na drugiej pozycji w tabeli. Mając mecz zaległy tracą 10 punktów do Manchesteru City i mają sześć "oczek" przewagi nad trzecią w tabeli Chelsea.

Aston Villa - Manchester United 1-3 (1-0)

Bramki: 1-0 Traore (24.), 1-1 Fernandes (52. - z rzutu karnego), 1-2 Greenwood (56.), 1-3 Cavani (87.).

Czerwona kartka: Aston Villa - Watkins (89. - za dwie żółte).

Luke Shaw
79′ John McGinn
Scott McTominay
 24′ Bertrand Isidore Traoré
Mason Greenwood  56′ 65′
78′ Anwar El Ghazi
Paul Pogba
65′ Douglas Luiz Soares de Paulo
Fred
77′ Ross Barkley
Bruno Fernandes  52′ (k.) 86′
45′ 89′ Ollie Watkins
Juan Mata
65′ Jacob Ramsey
Nemanja Matić86′
77′ Keinan Davis
Donny van de Beek
78′ Wesley Moraes Ferreira da Silva