• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Watford - Southampton 1-1 w zaległym meczu 31. kolejki Premier League

Watford zremisował u siebie 1-1 z Southampton z Janem Bednarkiem w składzie w zaległym meczu 31. kolejki Premier League. W 7. sekundzie meczu najszybszą bramkę w historii Premier League zdobył Shane Long. W 90. minucie wyrównał Andre Gray.

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

W wyjściowym składzie gości tradycyjnie znalazł się Jan Bednarek - już po raz 20. z rzędu, a więc od kiedy trenerem "Świętych" został Ralph Hasenhuettl.

Southampton wyszło na prowadzenie już w 7. sekundzie meczu! To najszybciej zdobyta bramka w historii Premier League. Co najciekawsze, mecz zaczynał... Watford. Piłka ze środka boiska została podana obrońcy, który wybił ją prosto w Shane’a Longa. Napastnik dopadł do odbitej piłki, przelobował bramkarza i przeszedł do historii ligi angielskiej!

Jak zmierzono, od pierwszego gwizdka minęło 7,69 s. Poprzedni rekord należał do Ledleya Kinga, który uzyskał gola dla Tottenhamu Hotspur 9,9 sekundy po rozpoczęciu spotkania z Bradfordem w 2000 roku.

Angus Gunn
46′ Craig Cathcart
Jan Bednarek45′
Daryl Janmaat
Ryan Bertrand
75′ Christian Kabasele
Jack Stephens
80′ Adam Masina
Maya Yoshida
26′ Etienne Capoue
Stuart Armstrong67′
40′ Abdoulaye Doucouré
Pierre Emil Hoejbjerg
77′ Will Hughes
Romeu Vidal Oriol17′ 74′
Roberto Maximiliano Pereyra
Nathan Redmond
57′ Gerard Deulofeu
James Ward-Prowse
 90′ Andre Gray
Shane Long  1′ 78′
Heurelho Gomes
Fraser Forster
Miguel Ángel Britos Cabrera
Kayne Ramsey
46′ Francisco Femenia
Charlie Austin
77′ Isaac Ajayi Success
Daniel Ings

W doliczonym czasie pierwszej połowy Bednarek zobaczył żółtą kartkę.

Długo wydawało się, że gol z 7. sekundy będzie jedynym w całym spotkaniu. W 90. minucie meczu zwycięstwo wyślizgnęło się drużynie Bednarka z rąk - w zamieszaniu podbramkowym wyrównującego gola strzelił Andre Gray.

Southampton zajmuje 16. miejsce w tabeli i ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Watford jest na siódmym miejscu.