• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Watford FC - Newcastle United 1-1 (0-1). Liga angielska - 6. kolejka Premier League

W pojedynku 6. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 25 września, drużyna Watford FC zremisowała z Newcastle Utd 1-1 (0-1). Mecz na Vicarage Road obejrzało 20 650 widzów.

6. kolejka Anglia - Premier League
2021-09-25 16:00 | Stadion: Vicarage Road | Widzów: 20650 | Arbiter: Jarred Gillett
Watford FC
Newcastle United
1
1
I. Sarr 72'
S. Longstaff 23'

Jedenastka Newcastle Utd (”Sroki”) przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Emmanuela Dennisa z Watford FC (”Szerszenie”), a w 18. minucie Javiego Manquillo z drużyny przeciwnej.

Tymczasem zawodnicy Newcastle Utd nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie Sean Longstaff dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zanotował Allan Saint-Maximin.

W 30. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Matta Ritchiego z Newcastle Utd, a w 40. minucie Williama Troosta-Ekonga z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Newcastle Utd.

Na drugą połowę jedenastka Watford FC wyszła w zmienionym składzie, za Toma Cleverleya wszedł Ozan Tufan. W 56. minucie kartkę obejrzał Danny Rose z drużyny gospodarzy.

W 64. minucie za Juraja Kuckę wszedł João Pedro. Trener ”Szerszeni” postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił obrońcę Kika Femeníę i na pole gry wprowadził napastnika Jeremy'ego Ngakię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastki zdołały zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Craigowi Cathcartowi, piłkarzowi gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez zespół ”Szerszeni” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Ismaila Sarr. Asystę przy golu zaliczył Joshua Kojo.

W 75. minucie Emmanuel Dennis został zmieniony przez Oghenekara Etebo, co miało wzmocnić jedenastkę Watford FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miguela Almiróna na Jacoba Murphy'ego oraz Josepha Willocka na Dwighta Gayle'a. W doliczonej pierwszej minucie meczu arbiter ukarał kartką Karl Darlowa, zawodnika ”Srok”. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Karl Darlow90′
67′ Francisco Femenia
Javier Manquillo Gaitán18′
40′ William Troost-Ekong
Federico Fernandez
69′ Craig George Cathcart
Ciaran Clark
56′ Danny Rose
Matt Ritchie30′
64′ Juraj Kucka
Miguel Ángel Almirón Rejala79′
 72′ Ismaila Sarr
Joseph Willock83′
17′ 75′ Emmanuel Bonaventure Dennis
Joelinton Cassio Apolinário de Lira
Moussa Sissoko
Sean Longstaff  23′
46′ Tom Cleverley
Jamal Lewis
75′ Oghenekaro Peter Etebo
Fabian Schaer
Ken Nlata Sema
Elliott Anderson
46′ Ozan Tufan
Ryan Fraser
Juan Camilo Hernández Suárez
Jeffrey Hendrick
64′ João Pedro Junqueira de Jesus
Jacob Murphy79′
67′ Jeremy Ngakia
Dwight Gayle83′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Watford FC w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Drużyna Watford FC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.