• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Watford FC - Manchester City 1-3 (0-2). Liga angielska - 15. kolejka Premier League

W pojedynku 15. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 4 grudnia, zespół Watford FC przegrał z Manchesterem City 1-3 (0-2). Mecz na Vicarage Road obejrzało 20 673 widzów.

15. kolejka Anglia - Premier League
2021-12-04 18:30 | Stadion: Vicarage Road | Widzów: 20673 | Arbiter: Simon Hooper
Bernardo Silva 31',63'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Watford FC (”Szerszenie”) znajduje się na dole tabeli zajmując 17. miejsce, za to zespół Manchesteru City (”Obywatele”) zajmując drugą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka ”Obywateli” wygrała aż 11 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu zespół gości pokazał swoją wyższość. W pierwszych minutach starcia bramkę zdobył Raheem Sterling. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Philip Foden.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Watford FC: Joshui Kojowi w 7. i Dannemu Rosemu w 31. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Manchesteru City w 31. minucie spotkania, gdy Bernardo Silva strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna ”Szerszeni” wyszła w zmienionym składzie, za Toma Cleverleya wszedł Juraj Kucka. Kibice ”Szerszeni” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juana Hernándeza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Imran Louza. Posunięcie trenera było słuszne. Juana Hernándeza strzelił pierwszego gola w 74. minucie spotkania.

W 63. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Bernardo Silva z Manchesteru City. Asystę przy golu zaliczył Kyle Walker.

W 67. minucie w drużynie Manchesteru City doszło do zmiany. Kevin De Bruyne wszedł za Ilkaya Guendogana. Chwilę później trener Manchesteru City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Riyad Mahrez, a murawę opuścił Jack Grealish. W 71. minucie Danny Rose został zmieniony przez Jeremy'ego Ngakię.

Piłkarze Watford FC odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 74. minucie gola pocieszenia strzelił Juan Hernández.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole ”Obywateli” doszło do zmiany. Gabriel Jesus wszedł za Philipa Fodena. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Craigowi Cathcartowi z Watford FC. Była to 85. minuta pojedynku. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Ruben Dias
85′ Craig George Cathcart
Aymeric Laporte
31′ 71′ Danny Rose
Joao Cancelo
46′ Tom Cleverley
Raheem Sterling  4′
46′ Imran Louza
Jack Grealish68′
7′ Joshua Christian Kojo King
John Stones
46′ Juraj Kucka
Kevin De Bruyne67′
Ozan Tufan
. Fernandinho
Ashley Fletcher
Ołeksandr Zinczenko
46′  74′ Juan Camilo Hernández Suárez
Gabriel Jesus75′
71′ Jeremy Ngakia
Riyad Mahrez68′

Jedenastka Manchesteru City zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 16 celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki zespołu Watford FC.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Watford FC przyznał trzy żółte.