• 6 .Wolverhampton Wanderers (43 pkt.)
  • 7 .Sheffield United (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Londyn (41 pkt.)

Watford FC - Chelsea 0-0 w Premier League

Chelsea wciąż nie może przebić się do górnej połówki Premier League. W środowym meczu 24. kolejki "The Blues" zremisowali 0-0 na wyjeździe z Watfordem. Liderem jest Leicester City.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Po wyrównanym początku, lekką przewagę osiągnęli gospodarze. Zamieszanie przed bramką Chelsea robił Odion Ighalo, dwukrotnie nie trafił jednak czysto w piłkę, najpierw głową, potem prawą nogą.

W pierwszych 30. minutach groźnie na bramkę Thibauta Courtoisa strzelali też Sebastian Proedl i Etienne Capoue, lecz bramkarz "The Blues" radził sobie bez zarzutu.

W odpowiedzi Diego Costa świetnie odwrócił się z piłką w polu karnym Watfordu, a futbolówka po jego strzale i nodze obrońcy o centymetry minęła bramkę.

Krótko po przerwie Jose Holebas wpadł w pole karne Chelsea i uderzył mocno lewą nogą, ale trafił tylko w boczną siatkę. Po chwili gorąco było pod drugą bramką. Costa z linii końcowej zagrał na piąty metr, a nadbiegający Oscar uderzył obok bramki Watfordu.

W 78. minucie goście zmarnowali znakomitą okazję. Po podaniu z prawej strony Edena Hazarda, Branislav Ivanović uderzył w krótki róg, lecz Heurelho Gomes nie dał się zaskoczyć.

Tuż przed końcem Costa mógł zadać rozstrzygający cios, uderzył głową, tyle tylko że Gomes był tego dnia nie do pokonania i popisał się kapitalną obroną.

Watford FC - Chelsea 0-0. Raport meczowy

W drugim dzisiejszym spotkaniu Everton pokonał 3-0 Newcastle United. W 23. minucie trafił Aaron Lennon, a w 88. i 90. minucie z rzutów karnych wynik podwyższył Ross Barkley.

Everton - Newcastle United 3-0. Raport meczowy

Premier League: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Watford | Chelsea Londyn | Premier League