Reklama

Reklama

  • 1 .Chelsea Londyn (13 pkt.)
  • 2 .Liverpool FC (13 pkt.)
  • 3 .Manchester United (13 pkt.)
  • 4 .Brighton & Hove Albion FC (12 pkt.)
  • 5 .Manchester City (10 pkt.)
  • 6 .Everton (10 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (9 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (8 pkt.)

Walcott: Odpoczynek od futbolu dobrze mi zrobił

Piłkarz Arsenalu Londyn i reprezentacji Anglii Theo Walcott przyznał, że odpoczynek od futbolu spowodowany pominięciem przy ustalaniu kadry na mistrzostwa świata w RPA dobrze mu zrobił i pozwolił przystąpić do nowego sezonu z dodatkową energią.

21-letni zawodnik zaznaczył jednak, że mimo wszystko nie chciałby być ponownie pominięty przy powołaniach do reprezentacji na prestiżowy turniej.

- Miałem przyjemny letni urlop i odzyskałem chęć do gry. Z przyjemnością wychodzę teraz na boisko. Nie wskazuję na nikogo palcem, nikogo nie obwiniam, ale też nie będę winił siebie za to, że nie było mnie na mistrzostwach świata. Chcę mieć tylko pewność, że nie zdarzy się to znowu. Będę ciężko pracował na treningach, by to się nie powtórzyło. W tej przerwie letniej nie myślałem o tym jednak zbyt wiele. Odpocząłem mentalnie i miło spędziłem czas z rodziną - powiedział Walcott, który obecnie z drużyną narodową przygotowuje się do piątkowego meczu eliminacji Euro 2012 z Bułgarią.

Reklama

Jego zdaniem, drużynę trenera Fabia Capello czeka trudne zadanie nie tylko w tym spotkaniu, ale i całych kwalifikacjach.

- Na poziomie międzynarodowym nie ma łatwych rywali, lekkich meczów. Oczywiście stać nas na zwycięstwo w najbliższym spotkaniu i awans do ME w 2012 roku, ale niech nikt nie spodziewa się łatwej przeprawy - dodał.

Jak przyznał, niepowodzenie w tegorocznym mundialu (Anglia odpadła w 1/8 finału przegrywając 1:4 z Niemcami - PAP), tylko zmobilizowało i zmotywowało kadrowiczów. - Chęć udowodnienia, że stać nas na wiele więcej jest olbrzymia. Zespół zapomniał już o niepowodzeniu w RPA, znowu tworzymy więź z trenerem Capello i mamy wspólny cel, jakim jest awans do ME - podkreślił.

Cztery lata temu 21-letni obecnie Walcott niespodziewanie pojechał z reprezentacją Anglii na mundial w Niemczech. - Wiele się w tym czasie zmieniło, wiele wydarzyło. Miałem wzloty i upadki, ale jednego jestem pewien - w piłkę gram lepiej - podsumował klubowy kolega Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne