Reklama

Reklama

Van Gaal: Dlaczego nie krytykujecie Mourinho?

Były menedżer Manchesteru United Louis van Gaal, który nigdy nie miał dobrej prasy na Old Trafford, nie rozumie, dlaczego teraz nad Jose Mourinho rozłożony jest parasol ochronny. - Mourinho nie jest krytykowany, choć jest to dużo nudniejszy futbol - zachodzi w głowę holenderski szkoleniowiec.

Van Gaala przepytał holenderski Fox Sports. 66-latek w dalszym ciągu ma żal o zwolnienie z Manchesteru United, szczególnie że jego zdaniem prowadzone przez niego "Czerwone Diabły" grały atrakcyjniejszy futbol niż obecnie.

- My graliśmy futbol, który był nawet w porządku. Ale to nie jest futbol, który jest doceniany w Anglii - przypomniał Louis van Gaal, który był menedżerem Manchesteru United w latach 2014-16. W ostatnim sezonie pod jego wodzą "Czerwone Diabły" zdobyły Puchar Anglii, ale ligę zakończyły na 5. miejscu i nie zakwalifikowały się do Ligi Mistrzów. Van Gaal został zwolniony na rok przed wygaśnięciem kontraktu. Powszechna była wówczas krytyka, że Manchester United nie porywa kibiców swoją grą.

Reklama

- Ale patrząc teraz na United, dochodzę do wniosku, że Mourinho nie jest krytykowany, choć jest to dużo nudniejszy futbol. United pokazuje defensywny futbol. Ja zawsze prezentowałem ofensywny futbol. Najlepszym dowodem było to, że rywale zawsze parkowali autobus w bramce. Teraz tego nie robią, ponieważ Mourinho gra bardzo defensywnie - zauważył Louis van Gaal, który mimo lukratywnych propozycji z Azji na początku roku z powodów rodzinnych zakończył bogatą karierę.

Premier League: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

łup

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL